Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.7. 2016 19:09
pozadí útoku

VRAŽDA NA ANDĚLU: Tady jsou důvody, proč žena zabíjela!

Zdroj: TV Nova

Pivo, hamburger a hledání noclehu. Tím se podle informací televize Nova zabývala vražedkyně ze Smíchova těsně poté, co ve čtvrtek ráno opustila psychiatrickou nemocnici v Bohnicích. Když se jí nepodařilo bydlení sehnat, rozhodla se zabít náhodně vyhlédnutou ženu. Jestli za její propuštění z psychiatrie ponese někdo odpovědnost, by mělo být jasné do dvou týdnů.

Michelle S. byla na svobodě jen pár hodin, bohužel to ale stačilo k tomu aby o ní mluvila celá země. Zrekonstruovali jsme její poslední hodiny před vraždou i okolnosti, které k ní mohly vést...

 

Michelle sice je pravé jméno útočnice, ale ve skutečnosti se původně jmenovala jinak - Karolína. To je jméno, které jí dali její adoptivní rodiče. Ti si ji vzali kdysi dávno z kojeneckého ústavu a vychovali ji. Ve 22 letech se pak žena osamostatnila a začala se živit jako zdravotní sestra.

 

Její slibně se rozvíjející život se pak ale začal ubírat po horších cestách. Mohly za to nepochybně i psychické problémy Karolíny, resp. Michelle. Mezi jejími blízkými nebylo tajemstvím, že nemá jasno v tom, zda se cítí být ženou nebo mužem.

 

 

Před třemi lety se ale Karolína rozhodla stát se mužem. Do té doby pohledná tmavovláska se začala dramaticky měnit. Přibrala na váze a postupně si stále více zkracovala vlasy. Přijala rovněž jméno Michelle, které mělo být jménem přestupným, dokud se zcela nepromění v muže.

 

Jenže to nebyly jediné psychické těžkosti, které Michelle trápily. Podle všeho se při stále častějších návštěvách a dobrovolných hospitalizacích na psychiatrii ukázalo, že Michelle je zřejmě i posedlá myšlenkami na zabíjení.

 

Poprvé je poslechla před dvěma týdny, kdy se na toaletě jedné z pražských kaváren pokusila svým tričkem uškrtit jinou zákaznici, zcela neznámou ženu. Po tomto incidentu ji přivolaní policisté odvezli na psychiatrii do Bohnic, kde si ženu převzali. Důležité ovšem je, že do léčebny nastoupila dobrovolně - a mohla ji tedy dobrovolně opustit.

 

 

V Bohnicích Michelle setrvala dva týdny. Pak se nechala propustit. Její první cesta z léčebny vedla na holešovické nádraží, ke stánku s občerstvením. Chodila sem posledních pět let. Problémy prý nedělala, ale že má vážné psychické problémy její známí věděli. "Přišla, podávala mi ruku a říká: Nazdar šéfová, dám si pivo..." vzpomíná žena ze stánku na svou zákaznici.

 

Kolem poledne Michelle odešla za kamarádem a zároveň bývalým milencem. Chtěla si u něj domluvit nocleh. Jenže ji odmítl. Žena měla trvalé bydliště hlášené tady na radnici ve Vysočanech. Pokud ale nebyla zavřená v léčebně, přespávala po ubytovnách. A právě tam po svém propuštění hledala přístřeší.

 

 

Nikde na Praze 8 ale neuspěla. A možná právě proto se rozhodla někomu ublížit a odjela na Smíchov. V obchodním centru žena nejprve zašla do restaurace s rychlým občerstvením a koupila si cheeseburger. Krátce nato vyrazila do obchodu a tam v sekci domácích potřeb našla nůž. Tím dvakrát bodla do zad nicnetušící ženu, kterou nikdy předtím neviděla.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

tn.cz / gar
Reklama