Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2017 21:28
Prezident a ministr

Co je vlastně hospic? I s tím má pomoct nový zákon!

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman se na Hradě sešel s nedávno jmenovaným ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem. Mluvili spolu o zákonu o hospicích, na kterém prezidentovi velmi záleží.

Ministr zdravotnictví dnes prezidenta informoval, že chce v první řadě přesně definovat, co to hospicová péče je a komu je určená. Hospic jako takový totiž v našem právním řádu není vůbec definovaný.


Ludvík chce stanovit jasná pravidla pro to, jak by mělo vypadat jeho vybavení a jací zdravotníci by se tady měli o umírající starat. Chce zároveň najít a vyčlenit dostatečný balík peněz na to, aby mohly vznikat nové hospice tam, kde je jich nedostatek.Toho by se měly podle ministra ujmout neziskové organizace, charitativní spolky a církev. A jako velký úkol vidí vznik dětských hospiců, které u nás chybí úplně.


Ludvík měl ovšem pro prezidenta i špatnou zprávu - zákon se za dobu, která zbývá do voleb, prý nestihne schválit. Ludvík se ovšem dušuje, že připraví co nejvíc podkladů pro svého nástupce. 

pez, Martina Kuzdasová, Eliška Zvolánková TN.cz

Diskuze

16.8. | 11:44 František Ferebauer
0
Náhlasit nevhodný komentář
O hospicech bych doporučil stránku s mnoha informacemi: http://paliativni-pece.cz/ o nich, ale i o paliativní péči obecně.