Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 17.6. 2017 20:37
audience u královny

Co píší britské weby o návštěvě Zemana u královny? Vůbec nic

Setkání Miloše Zemana s královnou Alžbětou - 1
Zdroj: ČTK

Zdá se, že setkání Miloše Zemana a královny Alžběty II. nezanechalo v hlavních britských internetových denících mnoho stop. Britská média obvykle programu královny věnují hodně pozornosti, setkání s hlavou státu České republiky je ale nenadchlo a téměř vůbec tuto událost nezmiňují.

Britská královna Alžběta II. přijala v Buckinghamském paláci prezidenta Miloše Zemana, jehož doprovázely manželka Ivana a dcera Kateřina, která se již delší dobu aktivit prezidentského páru neúčastní.

 

Audience a vlastně veškerý program královny obvykle hlavní britská média důsledně sledují a píší téměř o všem, co královna dělá. O českého prezidenta se ale britská internetová média moc nezajímala. Konkrétně portály BBC, Sky News, DailyMail, Guardian, Mirror, Telegraph a Sun v sobotu odpoledne audienci nezmiňovaly.

 

Důležité setkání pokryli reportéři pouze na sociálních sítích. O audienci se reportér BBC, který se zaměřuje na královskou rodinu, zmínil jen krátkým příspěvkem a fotografií.

 

Britské weby se o českého prezidenta zajímají zejména kvůli některým výrokům a situacím, píší o Zemanově vtipu o likvidaci novinářů, o diskutované návštěvě u korunovačních klenotů, kde ho měla trápit viróza, nebo například o létajících vejcích. Zaměřují se také na prezidentovy názory ohledně uprchlické krize a přijímání uprchlíků.

 

 

Britské weby totiž plní strašlivá tragédie v Londýně, kdy při požáru bytového domu zahynulo přinejmenším 58 lidí. Královna na místo tragédie dorazila před setkáním s českým prezidentem.
 

Na reportáž TV Nova o setkání Miloše Zemana s britskou královnou se můžete podívat zde:

klma TN.cz