Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.9. 2017 20:12
Vydaný ke stíhání

Babišovi hrozí obvinění i vazba! Pět scénářů, co se může dít

Zdroj: TV Nova

Sněmovna ve středu po dlouhé debatě vydala předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Co teď bude s oběma politiky dál a jak jejich stíhání ovlivní volby?

Policisté oba podezřívají z podvodu při získávání dotace pro farmu Čapí hnízdo. Babišovi kvůli tomu hrozí 5 až 10 let ve vězení. Jakmile policie dostane od Sněmovny rozhodnutí, že oba poslance vydala, odešlou policisté obratem Babišovi a Faltýnkovi usnesení o zahájení trestního stíhání.

 

Mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová ve čtvrtek v poledne pro TN.cz potvrdila, že Sněmovna policii ještě o vydání Babiše a Faltýnka neinformovala. Co bude dál, až policisté Babiše a Faltýnka obviní?

 

1) Zastavení trestního stíhání

Pro oba nejpozitivnější scénář. Až dostanou usnesení o zahájení trestního stíhání, mohou se Babiš a Faltýnek do tří dnů odvolat. Na rozhodnutí o jejich stížnosti má státní zástupce 30 dní.

 

Pokud rozhodne, že je žádost oprávněná, může trestní stíhání zastavit. Oba by se tak velmi rychle očistili a do voleb by šli s čistým štítem.

 

 

2) Obvinění a obžaloba

Pokud státní zástupce trestní stíhání nezastaví, budou zřejmě Babiš a Faltýnek obžalováni. Do voleb ale zbývá 44 dní, takže těžko předjímat, jestli státní zástupce případně oba obžaluje ještě před volbami.

 

Oba by pak čekal soud, u kterého by měli možnost se očistit. Při jednání Sněmovny o vydání Babiš i Faltýnek naznačili, že s touto možností počítají a jsou připraveni se u soudu bránit.

 

Pro českou politickou kulturu by to ale byla další rána - předseda a 1. místopředseda přední politické strany čelící žalobě. A mohlo by to být ještě horší....

 

Co by se ještě mohlo stát, zjistíte na následující stránce

 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.9. | 18:21 roko-lanek
20
Zavřete Sobotku za byty OKD.
7.9. | 19:00 tenistka 175 tenistka175
-17
7.9. | 18:01 Jaroslav Volský -Můžu napsat na pár sloupů, že jste ped.fil...a ...
9.9. | 09:13 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 20:06 novus: Z Nissana ZX taky Z370 neuděláš, primitivní nevzdělanej gerontskej čůůůůůůůůráku
8.9. | 20:06 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Z hoWna kremroli neudelas...
8.9. | 13:32 inverter
0
Náhlasit nevhodný komentář
... a většina z nich řekla tv-hovno.
8.9. | 11:15 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 10:45 hovno-tv: Proto, že tam mluvil každej, kdo se přihlásil?
8.9. | 10:45 hovno-tv
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vite, co je uplne nejvic nejsmutnejsi? Proc Zaoralkovi nereknou, ze je uplny deb1l? Jediny, kdo ve snemovne ve stredu onanoval byli oni!!! Kuwa dyt je to i dohledatelne! https://www.psp.cz/eknih/2013ps/audio/2017/09/06/index.htm Prvni mluvil Babis, Faltynek, pak Kalous a hned za nim Zaoral! PROC???
8.9. | 09:29 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Hin sa hukaze,,jestli je pravda ze kdo ma dost penez si koupi i Justici..Takovej Kramny ten si koupi tak Salamouny, na splatky! A stejne u mafie sanci nema!
8.9. | 08:48 cezar8
2
Náhlasit nevhodný komentář
8.9. | 08:18 uziva - tvoje definice nemusí být ta správná sokolíku. Je třeba sledovat vývoj. Totiž je těžké být debilem, neboť konkurence je veliká....
8.9. | 08:18 uziva
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Babišovy předvolební kecy jsou pouhou iluzí a lží určenou pro důvěřivé občany, kteří si nejsou schopní dát tyto sliby do souvislosti s realitou!!! Valná část jeho davu jsou nevzdělaní dělníci, kteří k němu přešli od Sobotky.
8.9. | 05:39 pan-then
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ze státních dluhopisů měli prospěch občané a stát, ale Babiš okradl stát o několik stovek milionů tím, že emitoval tři miliardy. Je to zloděj takového formátu, jaký tu nikdy nebyl," http://www.dotyk.cz/udalosti/jste-nejvetsi-sasek-ceske-politiky-uslysel-babis-na-svem-predvolebnim-mitinku.html
8.9. | 05:27 pan-then
1
Náhlasit nevhodný komentář
Babišovo EET. je projekt plný lží a podvodů, z Česka dělá byrokratické peklo a šikanu pracujících lidí ze strany FÚ.