Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 20.3. 2018 18:03
nákup přes internet

ČOI varuje: Podvodných e-shopů přibývá! KOMPLETNÍ SEZNAM

Zdroj: TV Nova

V Česku raketově narůstá počet internetových obchodů, ze kterých se zakoupeného zboží či služeb nikdy nedočkáte. Česká obchodní inspekce (ČOI) před těmito prodejci dlouhodobě varuje a na svém webu zveřejnila jejich seznam. V následujícím článku vám přinášíme jejich podrobný přehled.

Podvedený člověk zaplatí, ale zboží nedorazí nebo přijde padělek. Kupující nemá fakturu a ani neví, kde může zboží reklamovat. Podvodné e-shopy na sebe totiž často neuvádí žádný kontakt.

 

Jejich seznam se každým dnem rozrůstá. Ještě před dvěma lety přitom ČOI registrovala pouze 4 podvodné e-shopy. Minulý rok jich bylo už 134 a letos se jejich počet ještě násobně navýší. Kompletní seznam všech podvodných prodejců najdete na webu ČOI.

 

V následujícím přehledu jsou zahrnuty všechny podvodné nebo rizikové e-shopy, před kterými letos ČOI varovala.
 

Podvodné e-shopy:

autoservisfaan.cz
Ačkoli doména byla dříve využívána pro provozování stránek autoservisu, nyní se tu prodává obuv a oblečení. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

studioolca.cz
Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva.

hasici-vezky.cz
Z webových stránek není zřejmé, kdo e-shop provozuje. Název domény neodpovídá nabízenému zboží. Požadována je přitom výhradně platba předem.

 

Kontroly – e-shopy 2017taneczeme.cz
Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, tím jsou většinou oděvy. Ze stránek navíc není zřejmé, kdo je provozovatelem. Stránky jsou tedy zcela anonymní.

mn-strechy.cz
Internetové stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží. Místo střech tu najdete nabídku obuvi a oblečení. Na stránkách nejsou uvedeny žádné povinné informace o prodávajícím, obchodní podmínky zcela chybí.

maxdiet.cz
Z webových stránek není zřejmé, kdo je provozovatelem e-shopu, tedy s kým spotřebitel uzavírá smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva, text nese znaky automatického překladu.

bvpodlahy.cz
Chybí jakékoli informace o prodávajícím, obchodní podmínky jsou nedostatečné. Název domény odkazuje na jiný druh zboží, než je v e-shopu nabízen (což je oblečení).

teampardubice.cz
Stránky neodpovídají názvu nabízeného zboží, kterým jsou převážně brýle. Navíc jsou zcela anonymní - není zřejmé, kdo je provozovatelem.

vase-zumba.cz
Původně zde byla nabídka kurzů zumby. Nyní stránku někdo využívá k prodeji bot. Prodejce je zcela anonymní. ČOI hodnotí nákup jako rizikový.

 

Pokračování na další straně.

 

jva TN.cz
Reklama