Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 10. 2017
zastali se nás

ČR nejméně zdravou zemí světa? Nesmysl, hájí nás britský časopis!

Alkohol, cigarety, obezita
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Když britská výzkumná společnost porovnávala země podle míry obezity a konzumace alkoholu a tabáku, určila Česko nejnezdravějším státem světa. A okamžitě se tak stala terčem kritiky. Pustil se do ní nejstarší anglicky psaný časopis The Spectator, podle kterého výsledek neodráží realitu.

Studie provedená společností Clinic Compare při určování zemí, které jsou na světě ty nejnezdravější, zohlednila tři měřítka - rozšíření obezity, konzumaci alkoholu a tabáku. A ze 179 zemí získala nelichotivé prvenství právě Česká republika. To ale rozhněvalo novináře britského týdeníku The Spectator, kteří výsledek napadli.

 

Podle magazínu badatelé zkoumali chování, které by teoreticky mohlo vést ke špatnému zdraví, nezohlednili ale mnoho důležitých faktorů jako jsou předpokládaný věk dožití, výše krevního tlaku, míra očkování a hlavně příčiny smrti. I díky tomu se mezi nejzdravější státy dostaly válkou zmítaný Afghánistán, nebo chudé Somálsko.

 

 

"Průměrná délka života v Afghánistánu je 61 let. V České republice je to 79 let," ukazují nesmyslnost studie na jednom z příkladů novináři. Také protože je alkohol v Afghánistánu zakázaný, kouří jen velmi málo žen a lidé jsou příliš chudí na to, aby mohli mít problémy s obezitou, vyšlo Česko ve studii prostě hůř.

 

Paradoxem je, že podle jiné studie, která porovnává všechny výše zmiňované klíčové faktory, vychází Česko jako 35. nejzdravější země světa. A tento výsledek je oproti původnímu výsledku britských badatelů opravdu solidní.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.10. | 06:25 Jaroslav Kula
16
Nejzdravější lide jsou v US hamburgery,hranolky a ty hnusy co jedí a spousta ...
8.10. | 09:54 alfleth
-2
maxfox: ty jsi opravdu kus VOLA , chudomozku odkudsi z vydlákova
8.10. | 22:05 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
To, co tady vyblije trasimi na jedné diskuzi, nezvládnou ti ostatní na všech ostatních.
8.10. | 22:02 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jsem si říkal, proč mažou jen diskuse, kde se nadává na muslimské teroristy a na cigány. Teď už to vím. Kdyby tn.cz mazala diskuze, kde nadávají cigáni čechům, mohla by ke díky Trasimimu zrušit paušálně téměř všechny. To je ta rasová rovnost po evropsku.
8.10. | 21:08 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
A navic,,kde to "maslo, co svet nevidel" dnes lze sehnat? Kcemu potom miliony?
8.10. | 21:07 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
TA curyna na 24 srovnava kolik masla si clovek koupi za vejplatu dnes a kolik si koupil za bolseviku..Je to mozny? Kdyz to dela Drzka. ale pokud to dela verejnopravni TV,,.Varovani--Sledovani tzv.Ceske televize skodi zdravi!!
8.10. | 18:30 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
ALe kolonii Cesko prece nelze povazovat za Zemi ceskou, domov muj, uz davno!!
8.10. | 17:05 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Dovoluji si ale upozornit Čechy a především Zemana že příroda není to co vidíte z oken hospody a Hradu.
8.10. | 17:04 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem.Nezdase ti že ČR klesla z 1.cenove skupiny na 5. cenovou skupinu?Když to vezmeš kolem a kolem tak ČR je de facto díky myšlení mnoha Čechů a chování možno považovat za jednu velkou hospodu se zahrádkou.
8.10. | 17:02 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Novus nejsem radikální.Jen je na můj vkus i jiných na místní diskusi až přespříliš českých krupanu a buranu.Nebyt tebe občas truhth a i pitomce držky který i když je blbej jako pracovní sobota má v mnoha věcech pravdu tak to tady vypadá jako v české hospodě.
8.10. | 15:49 novus
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zlaty komunisti, kdy maso bylo jen ve ctvrtek a maslo bylo za 10! Ktomu holky zadarmo , co vic si clovek mohl prat?
8.10. | 15:16 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Truth--sledoval si tu posledni predvolebni debatu na 24,,nemeli toho psychopata odvest rovnou do Bohnic? Tam bysi s Drzkou meli ocem popovidat,,ani Zacotomame by verim neprisel zkratka. Boze muj, co tenhle rezim dela z lidi, i jase tady musim zeptat--zacotomate??