Aktualizováno 17.6. 2017 11:22
Jednání předsednictva

ČSSD potvrdila lídry do voleb, láká na vyšší platy a nižší daně

Bohuslav Sobotka - 7
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Bohuslav Sobtoka chválil stranu za stabilitu země i vládní úspěchy

Předsednictvo ČSSD schválilo lídry do sněmovních voleb beze změn, řekl ČTK nový předseda strany Milan Chovanec. Vedení strany řešilo také výroky předsedy Senátu Milana Štěcha, usnesení ale nepřijalo. ČSSD zároveň představila volební program.

Předsednictvo ČSSD dnes schválilo lídry kandidátek do podzimních sněmovních voleb. ČTK to řekl nový předseda strany Milan Chovanec.

 

Vedení strany také na ranním jednání probíralo výroky předsedy senátu Milana Štěcha, který mluvil o zvýšení odvodů pro živnostníky jako způsobu, jak získat firmám zaměstnance. Podle Chovance žádné usnesení nebylo přijato, jelikož Štěch vyjadřoval svůj osobní názor.

 

Úzké vedení sociální demokracie se dnes ráno sešlo v sídle strany. Kromě potvrzení volebních lídrů v krajích se podle Chovance jednalo také o možnosti změny kandidátek včetně jihočeské, z níž vedení strany vyškrtlo někdejšího hejtmana Jiřího Zimolu.

 

"Byla debata, hlasovala se znovu o revokaci toho usnesení a zůstalo to původní. To znamená, je to schváleno tak, jak to bylo předtím," uvedl Chovanec.

 

 

Hlavním volebním lídrem se má stát ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který má ve funkci nahradit premiéra Bohuslava Sobotku. Toto rozhodnutí ještě musí potvrdit dopolední programová konference ČSSD. Očekává se, že schválení Zaorálka bude pouze formalitou.

 

Podle Chovance vedení strany diskutovalo také o výrocích Štěcha. "Debatovali jsme o tom, to není politika sociální demokracie. Milan Štěch vyjádřil svůj osobní názor," řekl Chovanec.

 

Na zasedání dorazil i bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, který byl vedením strany vyškrtnut z kandidátky, ale o jehož návrat usiluje domovská organizace sociální demokracie. Zimola stále figuruje mezi 33 členy předsednictva s hlasem rozhodujícím.

 

 

Kromě změny hlavního lídra má dnešní programová konference ČSSD schválit také volební program má poté dopoledne potvrdit ještě programová konference ČSSD. Zaorálek by měl dnes ve zhruba půlhodinovém projevu shrnout programové teze ČSSD a oslovit voliče. S projevy vystoupí i Sobotka a Chovanec, který je od čtvrtka jako statutární místopředseda úřadujícím šéfem ČSSD.

 

Reportáž TV Nova:

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.6. | 12:14 koxkum
23
ČSSD by si měla uvědomit ,že doba slibů už skončila.Na ty nachytá jen ...
17.6. | 11:15 azylpraha10
-5
www.azyl-praha10.cz
17.6. | 19:19 inverter
2
Náhlasit nevhodný komentář
... mrtvici, že jo? A tohle všechno vykonstruoval Kalousek. A kdyby se mu zadařilo ještě víc, mohl být rohlík za polovic.
17.6. | 19:02 tenistka 175 tenistka175
3
Náhlasit nevhodný komentář
Dovedete si jen malinko představit, že: najmete super-poradce," naučíte se být drsňák" , zařadit slovo voj.bat, vykonstruujete a vypilujete na koaličního partnera sérii možných a nemožných skandálů, včetně sestříhaných odposlechů(!) a sklidíte poloviční preference??? Je to skoro na ...
17.6. | 18:29 inverter
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli se živíš hlavou, pak to ustojíš.
17.6. | 18:05 Jaromír Pokorný
3
Náhlasit nevhodný komentář
17.6. | 17:24 inverter: Ani náhodou, raději bych si ruku usek!
17.6. | 17:24 inverter
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Jaromíre, myslím, že je zvolíš znovu. Dej si sportku, tam je větší šance, že něco vyhraješ.
17.6. | 15:03 Jaromír Pokorný
17
Náhlasit nevhodný komentář
Vážená ČSSD, před minulými volbami jste slibovali, že zrušíte církevní restituce, dostali jste proto hlas, ale nic jste neudělali, lhali jste. Teď opět slibujete a zase nic nesplníte, ale letos už žádný hlas nedostanete, jste lháři!!
17.6. | 14:48 josefvyskoc
5
Náhlasit nevhodný komentář
tu máš mazánku sladkou smetánku !...
17.6. | 14:43 lucielucina
12
Náhlasit nevhodný komentář
Socanská vláda do voleb ještě hodlá stihnout vytunelovat a zdarma "prodat" cizé firmě nalezište Lithila pod Krušnohoří. Na to pozor, Sobotkova vláda klidně levně prodá komukoliv z ciziny naše nerostné bohatství za 2 až 3 bilióny Kč.
17.6. | 14:32 luckyluke
18
Náhlasit nevhodný komentář
Všude jen zmínky o vysokých výplatach,jen o penězích.Nikde jsem nezastihl větu,že: ,,budeme chránit naši vlast proti imigrantům,kteří jsou nepřízpusobiví v našich podmínkách abychom ochránili naše občany před teroristickými útoky,které se dějí na západě.,, Toto jsou věci,které mne nyní zajímají.
17.6. | 14:25 maxfox
8
Náhlasit nevhodný komentář
Už vidím,jak soc.demokracie nařídí podnikatelům,aby zaměstnancům vypláceli 40 tisíc Kč měsíčně.Kdo tomu věří,ať je volí.