Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Publikováno 14. 3. 2018
GALERIE velký požár

Čtyři dny starý popel vzplál! Rodině vyhořel dům za miliony

Požár novostavby v Benešově - 5
Zdroj: HZS ČR

Hasiči ve středu zasahovali u požáru rodinného domu v Benešově. Díky jejich pohotovosti rodině uchránili majetek za miliony korun. Podle vyšetřovatele vzplál starý popel, který majitelé v novostavbě nechali.

Na místo požáru přijeli hasiči ze stanice Benešov a dobrovolní hasiči z obce Čerčany. "V době příjezdu byla požárem zasažena jedna stěna domu, která byla obložena polystyrenem, a požár se šířil pod střešní krytinou dál do podkroví," popsal mluvčí hasičů Petr Svoboda.

 

16

GALERIE: Požár novostavby v Benešově

Zdroj: HZS ČR

Požár novostavby v Benešově - 1

Hodnocení:

 

Hasiči jednali velmi rychle - odpojili přívody plynu a elektrické energie do domu a začali požár hasit. "V domě se nikdo nenacházel, takže se celá událost obešla bez zranění. Vzhledem k tomu, že se požár šířil i pod střechou, museli hasiči rozebrat část její konstrukce, aby mohli použít termokameru k vyhledávání skrytých ohnisek, která ihned likvidovali," popsal Svoboda.

 

 

O necelé dvě hodiny později už mohli hasiči předat dům majiteli. "Přímé škody byly vyčísleny na jeden milion korun, včasným zásahem hasiči uchránili majetek za čtyři a půl milionu. Podle vyšetřovatele vznikl požár nedbalostí – z několik dnů starého popela," dodal.

ham TN.cz
Reklama