Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 18:37
kuriózní honička

Cyklista (65) zběsile prchal před policií, nedokázal vysvětlit proč

Zdroj: TV Nova

Nezvyklou policejní honičku mají za sebou brněnští strážníci. Snažil se jim ujet pětašedesátiletý cyklista. Před služebním autem vjel minimálně pětkrát do jednosměrky nebo zákazu vjezdu, přitom než začal ujíždět, dopustil se přestupku, za který by dost možná nebyl ani pokutován.

Vše přitom začalo jako přestupek, s nímž se hlídky u cyklistů ve městě setkávají běžně. Hlídka si cyklisty všimla ve chvíli, kdy si chtěl zkrátit cestu ze Slovanského náměstí, a tak vjel zákazem vjezdu do jednosměrky ve Slovinské ulici, uvádí policejní mluvčí Jakub Ghanem.

Reklama

 

"Strážníci ho opatrně dojeli, stáhli okénko a požádali, aby zastavil. Muž slíbil, že to hned udělá. Místo toho se ale opřel do pedálů a pokračoval v jízdě," přiblížil začátek celé honičky Ghanem.

 

Honička trvala několik minut. Cyklista kličkoval městem, projížděl jednosměrky, nerespektoval zákazy vjezdu a zcela ignoroval výzvy k zastavení. Několikrát jel také po chodníku.

 

"Hazardoval i se svým životem, když rušnou Palackého třídou bez rozhlížení přejel přes tramvajové koleje a tímto riskantním manévrem se hlídce na chvíli ztratil z dohledu. Následně najel na Svitavskou radiálu, kde se ocitl mezi auty přijíždějícími ke Královopolskému tunelu. Tam už ho strážníci našli a okamžitě zastavili," doplnil Ghanem.

 

 

Strážníci dali cyklistovi dýchnout, test na alkohol byl ale negativní, policisté následně zkontrolovali, jestli není muž hledaný, ani to se ale nepotvrdilo. Cyklista strážníkům své chování nedokázal vysvětlit, podle něj šlo pravděpodobně o zkrat.

 

"Případ bude mít dohru ve správním řízení, kde bude muž všechny přestupky včetně neuposlechnutí výzev vysvětlovat před komisí," dokončil Ghanem.
 

klma TN.cz
Reklama