Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2017
kontroverzní zásah

Cyklisti vyjeli na vinařské stezky. Obklíčili je policisté s alkotestery

Zdroj: TV Nova

Na řadě míst Česka se o víkendu oficiálně otevřely cyklostezky. V okolí Uherského Hradiště i ty vinařské, které vedou kolem vinných sklípků. Letos poprvé tam ale s cyklisty vyrazili i policisté, kteří kontrolovali, jestli nejsou cyklisté opilí. Od organizátorů letité akce pak sklidili tvrdou kritiku.

Na kole vinohrady, ale bez vína. Tak mělo podle policie vypadat letošní otevírání vinařských stezek. Letos poprvé se po jedenácti letech rozhodli, že cyklisty budou tvrdě trestat. "Účastníky této akce jsme upozornili na stále účinné zákonné ustanovení o nulové toleranci požívání alkoholu," potvrdila policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

 

Podle policie jsou to právě cyklisté, kteří jsou na silnicích nejvíce ohrožení. Touto akcí se je tak prý snažili chránit. "Je to jejich práce, co mají dělat. Bez kamery vám pak taky něco řeknu. My už jsme si telefonovali, kudy cyklisté mají jet, kde jsou hlídky," prozradil Petr Gottwald, majitel vinařství na stezce.

 

 

Policisté stáli téměř na všech trasách, kudy cyklisté projížděli. Kolaři se jim ale za každou cenu snažili vyhnout. Hlídky zkontrolovaly téměř dvě stovky cyklistů. V jejich síti uvízl ale jediný, který nadýchal necelé jedno promile. Ve správním řízení může dostat až padesátitisícovou pokutu.
 

tn.cz / gar