Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.10. 2017 20:54
Bezohlednost

Cyklistka srazila školáka na kole. Od zraněného ujela. Není první

Zdroj: TV Nova

Policisté pátrají po bezohledné cyklistce, která se v Hodoníně srazila s chlapcem, který jel také na kole. Z místa nehody ale žena ujela. Zraněný školák skončil v nemocnici.

Podobná nehoda se nedávno stala v Šumperku, kde viník také hned po srážce zmizel. A před dvěma lety se v lese na Kyjovsku, zřejmě během závodění, srazili tři kamarádi, jeden z nich zemřel.

 

Jak k nehodě v Hodoníně došlo? "Žena vyjela z vedlejší ulice a srazila nezletilého chlapce, který jel po hlavní silnici," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

 

Asi pětačtyřicetiletá, 175 centimetrů vysoká cyklistka se po srážce s chlapcem nezajímala o jeho zdravotní stav a z místa nehody ujela.

 

Chlapec skončil s poraněnou rukou v nemocnici a po černovlásce teď pátrá policie. Ta hledá i cyklistu, který začátkem října srazil v Šumperku pětasedmdesátiletého muže. Srážku zachytily kamery. Na záznamu je vidět i ujíždějící viník nehody, který však zřejmě o kamerách věděl a dal si ruku před obličej.

Tragédií pak předloni v červnu skončilo závodění tří kamarádů na kolech v lese u Koryčan. Cyklisté sjížděli prudký kopec a v zatáčce se zřejmě srazili. Jeden z nich na místě zemřel a další dva bojovali o život.

 

Nehodu tehdy zaplatil životem mladý lékař z kyjovské nemocnice. A dalším dvěma cyklistům zachránil život kamarád, který se je vydal hledat, když se dlouho nevraceli.

pez, Ondřej Požár TN.cz
Reklama