Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2018 22:57
vážná nehoda

Na D5 se převrátil mikrobus! Zranilo se 8 lidí, zasahoval vrtulník

Převrácený mikrobus na D5
Zdroj: facebook, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje

V sobotu večer na 49. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov havaroval mikrobus. Vážná nehoda se neobešla bez zranění, na místo kromě záchranářů, policie a hasičů zamířil také vrtulník. Policie odkláněla dopravu na exitu 41. Mikrobus se při nehodě převrátil.

K nehodě na dálnici D5 podle policejního informačního portálu vyjely jednotky Integrovaného záchranného systému (IZS ) krátce před půl devátou.

Reklama

 

Na 49 kilometru se při vážné nehodě převrátil mikrobus. Nehoda se naneštěstí neobešla bez zranění. Kvůli vážnosti na místo vyrazil také vrtulník záchranářů.

 

"Celkem bylo ošetřeno 8 zraněných. 7 osob utrpělo středně těžká zranění a 1 účastník utrpěl lehká zranění. 2 pacienti byli na Emergency přepraveni letecky - ostatní sanitními vozy," zveřejnili plzeňští záchranáři. Všichni zranění byli cizinci, zraněny byly i tři děti ve věku 6 až 8 let.

 

Policie dálnici ve směru na Rozvadov zcela uzavřela a odkláněla dopravu na EXITU 41. Nájezd byl pak možný na EXITU 50. Kolem desáté byl neprůjezdný pruh pro pomalá vozidla.

  

 

Podle Ředitelství silnic a dálnic ČR se za nehodou okamžitě vytvořila kolona, která měla kolem půl desáté dva kilometry.

 

Vážnou nehodu řešili v sobotu večer také pražští policisté, hasiči a záchranáři. V ulici Evropská se střetla dvě osobní auta.

 

"V ulici Evropská ve směru do centra zasahují hasiči z Petřin u nehody dvou osobních vozidel. Hasiči musí vyprošťovat. Spolupracujeme s pražskými záchranáři a policisty," uveřejnili hasiči na Twitteru.

klma TN.cz
Reklama