Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.2. 2017 23:51
objízdné trasy

Dálniční peklo: Opravy omezí provoz na D1! PŘEHLED ÚSEKŮ

Zdroj: TV Nova

V sobotu odstartovala část generální rekonstrukce dálnice D1. Už od rána byl kvůli přípravám stavby nového mostu omezený provoz v obou směrech na úseku mezi Velkou Bíteší a Domašovem. V noci bude dálnice několik hodin zcela uzavřena směrem na Brno kvůli osazení nosníků nového mostu. Opravovat se letos bude nejvíce úseků D1 v historii - hned devět najednou.

Na dálnici D1 po zimě znovu začínají najíždět pracovní stroje. Jako první to pocítili řidiči na úseku mezi Velkou Bíteší a Domašovem. Omezeny tu jsou levé pruhy v obou jízdních směrech - a to kvůli přípravám na výstavbu nového dálničního mostu.

 

Uzavírky na Brno
Zdroj: TV Nova

 

A kvůli osazení nosníků na polovině nového mostu bude dokonce dálnice ve směru na Brno od desáté večerní do nedělní šesté hodiny ranní v tomto úseku zcela uzavřena. Řidiči budou muset na objízdnou trasu, která vede po souběžné silnici první třídy.

 

 

Nosníky na druhé polovině nového dálničního mostu tu osadí už za plného provozu za dva nebo tři týdny. Touhle stavbou ale všechno teprve začíná. Letos si řidiči opravy na D1 opravdu naplno užijí. Rekonstruovat se bude rekordních devět úseků najednou.

 

Nejhorší situace bude mezi Větrným Jeníkovem a Humpolem. V omezení tu pojedou řidiči dlouhých 14 kilometrů. Jen pro představu - ze 190 kilometrů mezi Prahou a Brnem budou omezení na 70 kilometrech. Cesta se tak prodlouží o téměř půl hodiny. Někteří řidiči proto zvažují, že začnou jezdit raději vlakem nebo hledat jiné trasy.

 

A to si nechce raději nikdo ani představit,co se bude dít, až se v opravovaných úsecích na kolabující D1 stane třeba dopravní nehoda.
 

David Pik/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.2. | 22:56 allanaldik
5
D1 Je rozkopana silnice a zadna dalnice ale platit se za ni musi, kdyz se to ...
25.2. | 22:26 kocourkovamama
-3
Jakýpak peklo,když na to všechny zlodějský vlády s.raly dvě desítky let,tak se ...
26.2. | 14:51 Vít Borovec
1
Náhlasit nevhodný komentář
ve světě se na opravě dálnic pracuje 24 hodin denně,pouze u nás se několik dní předstírá práce 5 hodin a pak se osadí tabule"TECHNOLOGICKÁ PŘESTÁVKA"
26.2. | 14:25 Petr Kubu
0
Náhlasit nevhodný komentář
mě je to jedno ja jezdim vlakem.kdyby tu dálnici soudruzi udělali pořádně jako v Německu tak by ted nemuselo být peklo
26.2. | 08:59 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ne,o kramném tam nic neni,ale opět se tady vypustil inteligenci roko-lanek.
26.2. | 08:56 kocourkovamama
0
Náhlasit nevhodný komentář
Overal,připouštim,že máš pravdu,já to myslela obecně.
25.2. | 23:58 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kocourkovamama nemáš vůbec pravdu! Nejdříve měli dodělat dálnici přes Hradec a Olomouc a teprve potom rozjebat D1! Pokud by měli dodělanou tuto alternativu, tak mohli D1 uzavřít jednosměrně celou a druhá polovina by měla plnorychlostní průjezd.
25.2. | 22:56 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
D1 Je rozkopana silnice a zadna dalnice ale platit se za ni musi, kdyz se to veme kolem a kolem tak je to sakra drahe parkoviste.Cestovani po D1 je za trest, 1 havarka ji uzavre na pul dne.jednou jsem projel po poli abych tam necekal,vecer jsem zjistil ze kolona stala 4h.tak to je dobrej ojeb ridicu
25.2. | 22:42 roko-lanek
0
Náhlasit nevhodný komentář
O Kramnym by tam něco nebylo?Např: jestli dnes kakal.
25.2. | 22:26 kocourkovamama
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Jakýpak peklo,když na to všechny zlodějský vlády s.raly dvě desítky let,tak se to udělat musí.Peklo nepeklo.