Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.1. 2016 15:59
zpřesněná předpověď

Další chyba meteorologů: Slibovali déšť, místo toho už tři dny sněží

Zdroj: TV Nova

Předpovědět, jaké bude počasí, vypadá někdy spíš jako disciplína pro věštce. A meteorologům ani tentokrát předpověď úplně nevyšla. Místo slibovaného deště už tři dny vydatně sněží.

Děti jsou nadšené, ale silničářům naopak přibyly na čele vrásky. Poprvé za tuto zimu totiž mají plné ruce práce se sněhem, který vytrvale padá už třetím dnem.

 

Přitom ještě v neděli byla předpověď meteorologů úplně jiná. Sníh sice předpovídali, ale vydatněji sněžit mělo jen v pondělí a ve čtvrtek. Na ostatní dny slibovali mlhy a srážky spíše dešťové. Jenže se spletli, už třetí den začínáme den odhrnováním sněhu s lopatou v ruce. 

 

Jaké by mělo být podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu počasí v dalších dnech?

 

Středa

Bude zataženo až oblačno, ojediněle se objeví i mrznoucí mlhy. Na západě a severu sněžení, jinde bude sněžit jen místy. Během dne budou srážky slábnout a večer se objeví jen ojediněle. Nejvyšší teploty -4 až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s bude odpoledne slábnout.

 

Čtvrtek

Ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno, přechodně až polojasno, místy se mohou objevit mrznoucí mlhy. K večeru v Čechách od západu sněžení, na jihozápadě a západě Čech v polohách pod 700 m déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty vystoupí na -3 až +1 °C. Slabý jihovýchodní vítr do 4 m/s se bude později večer v Čechách měnit na mírný jihozápadní až západní 3 až 7 m/s.

 

 

Pátek

Mělo by být oblačno až zataženo, během dne místy polojasno. Zpočátku v severovýchodní polovině území občas sněžení. K večeru v Čechách začne od západu místy pršet, nad 800 m budou srážky sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +3 a -5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

 

Sobota

Začátek víkendu bude oblačný až polojasný. Zpočátku na severu území místy déšť nebo déšť se sněhem, ojediněle i mrznoucí, nad 800 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Foukat by měl mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

 

Neděle

I v neděli bude oblačno až zataženo, zejména v Čechách ojediněle až polojasno. Ojediněle se může objevit mrholení nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti v Čechách až -5 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jižní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Sníh prospívá štíhlé linii
Pozor na mráz a sníh: Jak chránit vaše čtyřnohé miláčky
Jak se nejlépe obléknout na hory?
Sníh a bláto útočí! Jak správně pečovat o obuv

mom TN.cz
Reklama