Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 1. 2015
co veze?

Další "humanitární konvoj" z Ruska míří na východ Ukrajiny

Ruský humanitární konvoj - 4
Zdroj: ČTK

Rusko vyšle na východ Ukrajiny již jedenáctý humanitární konvoj. Do oblasti násilím zmítaného Donbasu by měl vyrazit příští čtvrtek 8. ledna.

Informovala o tom dnes agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Ukrajinci považují vysílání konvojů za narušení své svrchovanosti.

 

"Konvoj doveze 1400 tun humanitární pomoci. Bude ho tvořit 120 nákladních aut," uvedlo ruské ministerstvo. Předchozí konvoje prý do oblasti přivezly již více než 13.000 tun humanitární pomoci.


 

Ukrajina pokračující ruské humanitární dodávky kritizuje jako porušování své suverenity. Kyjev se rovněž obává, že Moskva prostřednictvím těchto transportů dodává zásoby ozbrojeným proruským separatistům.

 

Vážné pochybnosti nad konvoji koncem prosince vyjádřil i šéf moskevské organizace Ruského Červeného kříže Igor Trunov. Uvedl, že dosavadních deset konvojů je invazí do jiného státu. Na Donbas okupovaný proruskými povstalci jimi prý mohlo být přivezeno cokoli, zejména zbraně a munice.

tn.cz / ČTK

Diskuze

4.1. | 14:54 Karel Jirousek
5
Náhlasit nevhodný komentář
Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier řekl, že považuje za možné v roce 2015 dosáhnout pokroku v řešení krize. Sankce zaměřené na Rusko selhaly. Je nutné jednat a jít k jednacímu stolu a ne riskovat. Němci,Francouzi, Brity a další nebudou umírat na Slovanech kvůly Ukrajině.
4.1. | 14:33 Karel Jirousek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Oslabení Ruska ekonomicky a politicky je velmi nebezpečný krok pro celý svět. Ten, kdo to chce, vyvolává ještě více nebezpečnou situaci pro všechny z nás v Evropě. Máme zde jeden chos na Ukrajině a není nutný další řekl německý politik. Německá ekonomika není tak závísla na západní.Německo těží ...
3.1. | 11:19 hondarr6
-6
Náhlasit nevhodný komentář
No jiste ze humanitarni hiii.