Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2017 11:07
skrytá hrozba

Další nebezpečná hra ohrožuje vaše děti! Využívají ji pedofilové

Nebezpečná hra
Zdroj: Thinkstockphotos, roblox.com
Nebezpečná hra Rublox. Ilustrační foto

Tráví vaši potomci volný čas hraním online her? Nebezpečí nepředstavuje pouze sebevražedná Modrá velryba. Internetová hra Roblox, kterou hrají miliony dětí po celém světě, může představovat další hrozbu. Pedofilové ji využívají k oslovení mladistvých.

Zahraniční média varují před hrou Roblox, kterou v současnosti hraje 40 milionů dětí po celém světě a mezi hráči jsou i čeští teenageři. Nic netušící rodiče byli v šoku, když zjistili, jaké nebezpečí při zdánlivé nevinné zábavě hrozí.

 

Podle deníku Mirror se do Robloxu přihlašují pedofilové, kteří se vydávají za adolescenty. Snaží se tak sblížit s mladými hráči, se kterými hru hrají a v průběhu s nimi i komunikují.

 

"Můj syn dostal zprávu, aby měla jeho postavička sex s tou spoluhráčovou ve virtuální ložnici," řekl deníku Iain Morrison, známý hráč rugby. "Mému synovi někdo napsal, že by mu chtěl ukázat penis," sdělila svou zkušenost šokovaná matka ze Spojených států.

 

 

Hra, která umožňuje hráčům vzít své postavičky na virtuální procházky po okolí, je opravdu velmi propracovaná, i díky tomu se těší popularitě. Na nebezpečí však upozorňují lidé z celého světa.

 

"Ze začátku vše vypadá v pořádku. Můžete chodit do různých místnostní a dívat se, co se kolem děje. Hned mě někdo oslovil. Byl jsem v šoku, když mi napsal, ať ho následuji do jeho domu, lehnu si vedle něj na postel a dělám sexuální pohyby!" řekl šokovaný otec z Velké Británie. "Udělalo se mi špatně od žaludku, " dodal s tím, že před hrou varoval místní školy.

 

Máte se hrou Roblox podobné zkušenosti? Kontaktujte nás na zpravy@nova.cz

 

"Varujte vaše ratolesti, že pokud chtějí s hraním pokračovat, mohou komunikovat jen s lidmi, které znají - kamarády a spolužáky," řekl detektiv Rich Osgerby.

 

Nicholas Dearman, americký vyšetřovatel, který se hrou zabývá, také před Robloxem varuje: "Hráč může vylákat z vašeho potomka kontakt, adresu a fotografie," tvrdí.

Hrozbu přináší i hra Modrá velryba. Podívejte se na reportáž:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šokující klip rozdělil svět: Je to pedofilie, nebo umění?

ŠOK A ZNECHUCENÍ! Policie po letech odtajnila pedofilní bohatství Michaela Jacksona!

VAROVÁNÍ! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!
Nebezpečná "Modrá velryba" dorazila k nám: Proč láká a jak odolat?

has TN.cz