Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2017 20:53
tragická zpráva

Povodně v Česku mají další oběť! Žena zemřela v rozvodněné řece

Zdroj: TV Nova

Silné deště a rozvodněné řeky si v Moravskoslezském kraji vyžádaly už druhou oběť. V sobotu se zřejmě utopila 60letá žena poblíž Frenštátu pod Radhoštěm. Příčinu úmrtí musí ještě potvrdit pitva.

Vyděšení příbuzní se 60letou ženu vydali hledat v sobotu k řece, když se nevrátila domů, poté oznámili pohřešování policistům.

 

"Ještě v odpoledních hodinách byla žena bez známek života nalezena několik set metrů po proudu toku od místa, kde byla naposledy viděna," řekla policejní tisková mluvčí Soňa Štětínská. Zesnulá se pravděpodobně utopila, příčinu smrti však potvrdí až pitva.

 

Žena je už druhou obětí, která pravděpodobně zemřela kvůli rozvodněné řece v Moravskoslezském kraji. V pátek večer se utopil senior v Příboru na Novojičínsku. Jeho tělo našli u břehu v sobotu ráno.

 

 

 

Obětí však může být více. Policie stále pátrá po muži, který v sobotu vyšel na procházku kolem Odry v Odrách na Novojičínsku. Nevrátil se domů, podle policie je možné, že spadl do řeky a utonul.

 

Reportáž TV Nova:

 

 

"Policisté, včetně psovoda se služebním psem, propátrávali terén, přičemž byla postupně rozšiřována oblast pátrání. Byl vyžádán vrtulník, na místo přijeli rovněž potápěči. Policisté spolupracují s dalšími složkami. Pátrání bylo dosud neúspěšné. Co se týká propátrávání řeky, bude v něm pokračováno, jakmile to stav vodního toku dovolí," dodala Štětínská.

has TN.cz
Reklama