Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.6. 2017 12:09
letoviska v ohrožení

Další obří žralok ohrožuje turisty! Viděli ho nedaleko oblíbené pláže

Žralok bílý Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Je to jen několik dní, co turisty na pláži na Mallorce vyděsil dvoumetrový žralok. Ukázalo se ale, že to není jediné místo u evropského pobřeží, kde žraloci jsou. Nedávno jednoho viděli u břehů Británie.

Nebezpečných bílých žraloků je u turisticky oblíbených destinací víc, než si mnozí mysleli. Alespoň to tvrdí expert na tato zvířata Graeme Pullen. Podle něj jeden obzvlášť velký bílý žralok loví poblíž oblíbených britských pláží.

 

Pro web Lad Bible řekl, že už dva roky pronásleduje zabijáckou šelmu z jižního pobřeží a doufá, že ji chytí. "Je to určitě první bílý žralok, který se v Británii objevil. A letos v létě se vrátí," tvrdí odborník. "Kdyby tento žralok narazil na potápěče v neoprenu, může si ho snadno splést s tuleněm," dodal.

 

Pullen je přesvědčen o tom, že v posledních několika letech byl žralok několikrát spatřen u Hayling Island na jihu Británie. Podle něj nejde o druh žraloka, který se u břehů Británie běžně vyskytuje.

 

Jeho slova potvrzuje i kapitán obchodní lodi Pete Williams. Ten se s obřím žralokem údajně setkal v roce 2015. "Byl obrovský, největší žralok, jakého jsem kdy viděl. Doslova mi vyrval síť z rukou. Měl obrovské zuby a měřil nejméně 12 stop," popsal své setkání s predátorem.

 

 

I ochránci přírody si všimli, že je něco v nepořádku. Došlo totiž k nárůstu počtu mrtvých delfínů a tuleňů, které našli na pláži. Celkem jich od ledna do března v roce 2016 bylo 61, což je nejvíce od roku 2006.

 

Podle odborníků není vyloučeno, že se takový žralok u břehů Británie může ukázat. Může za to oteplování oceánů, a tak se sem dostávají i druhy, které by tu dříve nepřežily.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž po napadení žralokem skončil v nemocnici! Když lékař uviděl rentgen, objevil zdrcující fakt

Matka dala chlapci odpuzovač žraloků! Vlezl s ním do moře a později toho hořce litoval

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.6. | 12:13 homer00
8
bylo by dobrý ho krmit negerskýma migrantama
27.6. | 13:45 x x
-2
zase článek o h*vně
28.6. | 05:15 lenka nováková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Žralok je v moři doma, to člověk se tam vetřel. Když se to lidem nelíbí, tak ať do moře nelezou.
27.6. | 20:58 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pane Skalo, ty pohádky o utopených migrantech jsou bohužel nesmysl, protože Frontex si jezdí pro muslimské okupanty až k břehům Afriky!!
27.6. | 20:34 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vysvětlení je jednoduché! Díky buzeraci rybářů ekoteroristickými organizacemi se omezil lov žraloků a žraloci se přemnožili! Přemnožení žraloci hledají další zdroje potravy a díky omezenému lovu se přestali bát lidí, výsledek může být pouze tragický!
27.6. | 15:41 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Copak nemají u břehů Itálie co žrát?
27.6. | 13:45 x x
-2
Náhlasit nevhodný komentář
zase článek o h*vně
27.6. | 12:59 vlada0321
2
Náhlasit nevhodný komentář
Až bude žralok ve Vltavě, tak o tom pište jako o senzaci. Pokud vím žralok žije v moři a co je divného na tom, že se v tom moři občas objeví? Žralok turisty moc neohrožuje, spíš naopak. Prostě tlachy TVNova.
27.6. | 12:13 homer00
8
Náhlasit nevhodný komentář
bylo by dobrý ho krmit negerskýma migrantama