Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.6. 2017 12:09
letoviska v ohrožení

Další obří žralok ohrožuje turisty! Viděli ho nedaleko oblíbené pláže

Žralok bílý Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Je to jen několik dní, co turisty na pláži na Mallorce vyděsil dvoumetrový žralok. Ukázalo se ale, že to není jediné místo u evropského pobřeží, kde žraloci jsou. Nedávno jednoho viděli u břehů Británie.

Nebezpečných bílých žraloků je u turisticky oblíbených destinací víc, než si mnozí mysleli. Alespoň to tvrdí expert na tato zvířata Graeme Pullen. Podle něj jeden obzvlášť velký bílý žralok loví poblíž oblíbených britských pláží.

 

Pro web Lad Bible řekl, že už dva roky pronásleduje zabijáckou šelmu z jižního pobřeží a doufá, že ji chytí. "Je to určitě první bílý žralok, který se v Británii objevil. A letos v létě se vrátí," tvrdí odborník. "Kdyby tento žralok narazil na potápěče v neoprenu, může si ho snadno splést s tuleněm," dodal.

 

Pullen je přesvědčen o tom, že v posledních několika letech byl žralok několikrát spatřen u Hayling Island na jihu Británie. Podle něj nejde o druh žraloka, který se u břehů Británie běžně vyskytuje.

 

Jeho slova potvrzuje i kapitán obchodní lodi Pete Williams. Ten se s obřím žralokem údajně setkal v roce 2015. "Byl obrovský, největší žralok, jakého jsem kdy viděl. Doslova mi vyrval síť z rukou. Měl obrovské zuby a měřil nejméně 12 stop," popsal své setkání s predátorem.

 

 

I ochránci přírody si všimli, že je něco v nepořádku. Došlo totiž k nárůstu počtu mrtvých delfínů a tuleňů, které našli na pláži. Celkem jich od ledna do března v roce 2016 bylo 61, což je nejvíce od roku 2006.

 

Podle odborníků není vyloučeno, že se takový žralok u břehů Británie může ukázat. Může za to oteplování oceánů, a tak se sem dostávají i druhy, které by tu dříve nepřežily.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Muž po napadení žralokem skončil v nemocnici! Když lékař uviděl rentgen, objevil zdrcující fakt

Matka dala chlapci odpuzovač žraloků! Vlezl s ním do moře a později toho hořce litoval

mom TN.cz