Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2017 15:35
pavouk v dětském bazénku!

Další případ: Žena v Kladně našla na zahradě jedovatou zápřednici!

Zápřednice
Zdroj: zpravy@nova.cz

Další případ výskytu jedovaté zápřednice ohlásila žena ze středočeského Kladna. Nebezpečného pavouka našla v pátek dopoledne v dětském bazénku na dvoře svého domu.

Paní Marie nalezla zápřednici utopenou ve vodě v bazénku, ve kterém se pravidelně koupe její tříletá vnučka. Pavouka nálezkyně přendala z vody do zavařovací sklenice a nyní hodlá kontaktovat hygienickou stanici. "Nevím, co mám dělat. Bojím se, že v okolí mohou být další," svěřila se nám žena.

 

Pavouka žena pochopitelně zdokumentovala a snímky nám do redakce zaslala. Podle nich se opravdu jedná o nebezpečnou zápřednici. K nálezu došlo u rodinného domu v kladenské čtvrti Podprůhon.

 

 

Žena, která zápřednici nalezla, se nyní bojí především o zdraví své tříleté vnučky: "Ona má navíc pavouky ráda a často si s nimi hraje. Bojím se, aby nepřišla se zápřednicí do styku a ta jí třeba nekousla," obává se paní Marie. Celý dvorek se chystá důkladně prohlédnout, ošetřit chemikálií a případně i zavolat odborníky.

 

Kousnutí zápřednicí je velmi bolestivé a v některých případech může mít i krátkodobé následky na lidské zdraví. Zápřednice dorůstá velikosti přibližně 1,5 cm. Žije ve vysokých travách, na jejichž vrcholcích smotává kokony, do nich pak samice na konci léta klade vajíčka. V tu dobu bývá nejagresívnější. Její jed je nejsilnější ze všech pavouků v Česku, není ale smrtelný. Způsobuje horečku, silnou bolest, pocity úzkosti a chvilkové ochrnutí místa kousnutí. Následky většinou ale odezní do 24 hodin.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.8. | 15:06 Štefan Nemeth
18
BIMBI, bílá rasa neútočí, ale brání se!! Koho od mládí učí, že žena nic ...
4.8. | 19:14 pichav
-4
☝ PRO RASISTICKE CECHY !!!! BY SE MELY DO VYROBY !!!! VRATIT CERNOBILE ...
5.8. | 00:07 zacotomame
7
Náhlasit nevhodný komentář
4.8. | 19:14 pichav, patrně se vymykám tvým představám o klasickém profilu Čecha, protože mně zajímá ještě jedna věc. Kdo měl to svědomí a koupil ti počítač. Víc už se ti pomstít nemohl.
4.8. | 21:14 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
4.8. | 18:47 minibus, někde píšu, že všichni? Pokud vím, napsal jsem, že vaše kriminalita je podstatně vyšší, než naše. To je statistika, ne můj výmysl. Kdybych házel všechny do jednoho pytle, napsal bych, že jste gauneři všichni. To si však nemyslím.
4.8. | 19:14 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
☝ PRO RASISTICKE CECHY !!!! BY SE MELY DO VYROBY !!!! VRATIT CERNOBILE TELEVIZORY !!!! CECHY NEZAJIMA SKORO NIC JINEHO !!!!! NEZ TO JEJICH RASISTICKE TENTO !!!! CESI VIDI JENOM CERNOBILE !!!! A JESTE V TECH DVOU BARVACH ROZLISUJI !!!! CO JE LEPSI !!!! TO JE K ZBLITI ALEJI !!!! ☝
4.8. | 18:47 minibus
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame přečti si co pišeš proč hažeš všechny do jednoho pytle....
4.8. | 18:05 rexrothak
8
Náhlasit nevhodný komentář
A jak se díváme na maníka Olloph Samorost,který se nabourá přes zabezpečení do nějakého profilu a zveřejní jeho soukromá videa s tím,že autor může být souzen?Svině,krysa...za mě tedy určitě.
4.8. | 17:41 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
4.8. | 17:25 maxfox, proto mně nenajde nikdo na žádné sociální síti, které jsou dírou nejen do počítače, ale i do soukromí. Ke komunikaci s okolím mi stačí běžné prostředky a už ani těm se nedá věřit. Jinak mně o pleť opravdu nejde. Jde o chování. Ať je to muslim, cigán, nebo Čech.
4.8. | 17:35 zacotomame
7
Náhlasit nevhodný komentář
minibus, nebo už je rasizmem holý fakt, kdy někdo uvede rasovou příslušnost pachatele trestného činu? Na tn.cz asi ano, ale je to správné? Je správné, když je uvedeno, že např. v Rakousku kradl Čech a on to byl cigán? Jak k tomu příjdem? Rasisty z nás děláte vy sami.
4.8. | 17:32 zacotomame
7
Náhlasit nevhodný komentář
minibus, ano, byli to cigáni, ale můžu snad za to já? Napsal bych to stejné, i kdyby byli bílí jak lilium. Ale byli to cigáni a já jsem to napsal. V čem spočívá ten rasizmus? Píšu snad od rána do večera, jaký jsou cigáni svině, jak to píše Trasimi o nás?
4.8. | 17:28 zacotomame
8
Náhlasit nevhodný komentář
4.8. | 16:48 minibus, považuješ za rasizmus, že se mi nelíbí váš styl života, který je zcela odlišný od našeho a navíc na náš úkor? Jsem rasista, když řeknu, že 3 gauneří, kteří na Slovensku zkopali kluka, protože se mu nelíbilo jak se chovají ke spolužačce zaslouží šlápnout do xichtu?
4.8. | 17:25 maxfox
9
Náhlasit nevhodný komentář
4.8. | 17:18 zacotomame - o tu kůži právě jde.Na FB jsem zjistil,že mi projíždí příspěvky jeden muslim z Hurgády.Mě by v životě nenapadlo, abych lezl nějakému muslimovi do příspěvků a vidíte,oni jsou jiní.Tipují si nás.