Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 11:04
Razie v Příbrami

Velká razie kvůli pašování drog do věznice, obvinili vězně i návštěvy

Razie kvůli pašování drog do příbramské věznice
Zdroj: Policie ČR

Policisté letos podnikli už třetí a zatím největší razii kvůli pašování drog do příbramské věznice. Jejím výsledkem je 22 obviněných, z toho 12 vězňů. Hrozí jim až desetileté vězení, oznámila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Při předchozích dvou zátazích kriminalisté obvinili 17 a 21 lidí.

 

Poslední akce se uskutečnila v úterý. Policisté ve spolupráci s vězeňskou službou zadrželi 22 lidí ve věku 21 až 63 let, kromě vězňů šlo o jejich příbuzné, kamarády a známé.


Podle Schindlové pašovali do bytízské věznice léčiva, pervitin a marihuanu. Při šesti domovních prohlídkách policisté zabavili varnu, léky, konopí a injekční stříkačky.Pět hlavních organizátorů z řad vězňů úkolovalo podle mluvčí ostatní členy skupiny, kteří na svobodě nelegálně obstarávali návykové látky. Předávali je odsouzeným na venkovním pracovišti. Vězni je poté pronášeli dovnitř, například v tělních dutinách.


117

GALERIE: Razie kvůli pašování drog do příbramské věznice

Zdroj: Policie ČR

Razie kvůli pašování drog do příbramské věznice - 1

Hodnocení:


 

"Drogy užili pro vlastní potřebu nebo je distribuovali mezi ostatní vězně, z prodeje měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák a kávu," uvedla Schindlová. V jednom případě pracovníci věznice také zadrželi poštovní zásilku se stovkou tlumicích léků.

tn.cz / ČTK