Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2016 21:28
VIDEO Dětský popravčí

Další strašné video ISIS: Malý kluk uřízne spoutanému muži hlavu

Zdroj: YouTube.com

Islámský stát zveřejnil další video, na kterém popravuje své nepřátele. Tentokrát dostal nůž malý chlapec. Nejprve na videu hrozí Spojeným státům a pak podřízne zajatého bojovníka umírněné rebelské frakce.

Na novém videu z produkce Islámského státu podřízne mladý anglicky mluvící chlapec svázaného zajatce. Ten podle všeho patřil k bojovníkům organizace Levantská fronta, která bojuje jak proti ISIS, tak proti režimu Bašára Asada.

 

Chlapec nejdříve hrozí Spojeným státům. "Ameriko, tohle jsou vojáci, na jejichž vyzbrojení k boji proti nám jste utráceli peníze," říká popravčí na videu. "Zničíme je, jako jsme je zničili v Iráku. Nemůžete uniknout!"

 

Video bylo zřejmě natočeno v syrské provincii Aleppo. Podle listu Daily Mail chlapec uvedl, že Islámský stát se se všemi nepřáteli střetne na kopcích u Dabiqu, malého syrského města, kde by se měla odehrát poslední bitva mezi islamisty a Západem.

 

 

Pak už srazí malý kat spoutaného zajatce oblečeného do oranžového obleku na zem a uřízne mu hlavu.

 

Není to poprvé, co Islámský stát využil ve videu děti coby popravčí. Například na začátku prosince zveřejnil video, v němž ukazuje, jak z malých dětí vychovává nelítostné zabijáky. Po studiu náboženství a tréninku boje z blízka dostaly děti zbraň a v ruinách starověkého hradu hledali a zabíjeli zajaté syrské vojáky.

 

 

Později vyšlo najevo, že jeden z instruktorů Islámského státu, který ve videu vystupuje, byl nachytán, jak sexuálně zneužívá patnáctiletého chlapce. Jeho postavení v hierarchii ISIS mu ale zachránilo život. Zatímco chlapec byl označen za homosexuála a shozen z věže, islamista byl převelen na frontu v Iráku.
 

vbo TN.cz