Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 3. 2018
hrůza v Alabamě

Další střelba na střední škole! Zemřela jedna studentka

Střelba ve škole v Alabamě - 1
Zdroj: ČTK
Střelbu nepřežila jedna studentka

Při střelbě na střední škole v alabamském Birminghamu zemřela sedmnáctiletá studentka. Dalšího chlapce se zraněními převezli do nemocnice. Policie školu uzavřela a střelnou zbraň zajistila. V tuto chvíli není jasné, jestli se jednalo o útok, nebo nešťastnou náhodu.

Vše se odehrálo na střední škole Huffman High School ve středu po skončení vyučování. Ze školy se ozvaly minimálně dva výstřely. "V tuto chvíli počítáme s verzí, že se jednalo o nehodu," uvedl policejní šéf Orlando Wilson pro CNN.

 

Nad střelbou zatím visí spousta otazníků. Především není jasné, jak se do školy, která má u vchodu detektor kovu, dostala zbraň. Policie musí nejprve shlédnout kamerové záznamy a vyslechnout všechny svědky. Vyšetřování je v tuto chvíli na úplném počátku.

 

13

GALERIE: Střelba ve škole v Alabamě

Zdroj: ČTK

Střelba ve škole v Alabamě - 1

Hodnocení:

 

Podle policie střelbu neměl na svědomí nikdo zvenku. Účastníky byli pouze dva studenti. Dívka, která svým zraněním podlehla a stejně starý mladík, který byl převezen do nemocnice. V souvislosti se střelbou nebyl nikdo zatčen.

 

Škola byla po incidentu uzavřena, studenti se do ní však mají vrátit už ve čtvrtek. Dívce, která přišla o život, mělo být za měsíc 18. "Chtěla se stát zdravotní sestrou a pomáhat lidem. Tohle by se ve školách prostě dít nemělo," uvedl starosta města Randall Woodfin.

 

 

Incident se odehrál jen několik dní poté, co alabamský guvernér Kay Ivey vytvořil plán na lepší zabezpečení škol a ochranu studentů. Alabama tak reagovala na nedávný floridský masakr, kde při střelbě na střední škole zemřelo 17 studentů. Psali jsme ZDE.

kik TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama