Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 1. 2016
Soukromé zprávy

Další útok na Sobotku: Hackeři tvrdí, že mají premiérovy emaily

Bohuslav Sobotka
Zdroj: Mediafax
Bohuslav Sobotka

Skupina hackerů se prý nabourala do emailu premiéra Bohuslava Sobotky. Zprávy, v nichž Sobotka řeší státní i soukromé věci, zveřejnila na extremistickém webu White Media. Případ už vyšetřuje policie, premiér se zatím odmítá vyjádřit.

Na xenofobním a neonacistickém webu White Media se objevily emaily, které údajně pochází ze schránky premiéra Bohuslava Sobotky. Úřad vlády teď zjišťuje autentičnost zveřejněných zpráv a případem už se zabývá i policie. I proto se zatím Sobotka odmítá k situaci vyjádřit.

 

"Věc šetří Policie ČR, proto se k ní nebudu vyjadřovat. Opakovanými útoky hackerů na moji osobu a na politiku, kterou prosazuji, se nenechám jakkoli zastrašit nebo ovlivnit," ujistil premiér v tiskovém prohlášení.

 

V prosinci se totiž hackerům podařilo nabourat Sobotkův účet na Twitteru a zaplnit ho rasistickými výroky. I tento případ řeší policie. "Vláda bude dál prosazovat program a plnit závazky, které jsme dali občanům naší země," uvedl ještě premiér Sobotka v oficiálním prohlášení.

 

Ve zveřejněných zprávách řeší Sobotka státní i soukromé záležitosti. Hackeři na web nahráli například korespondenci týkající se uprchlické krize a plánu na její řešení. Zveřejnili ale také starší zprávy, v nichž Sobotka píše o rozdělení jednotlivých rezortů nebo splácení hypotéky.

 

 

Podle toho, jestli šlo o přátele, kolegy politiky, pracovníky banky nebo někoho jiného, se také liší oslovení a celkové vyznění emailů. Sobotku v nich lidé oslovují "Ahoj Slávku", "Zdravím milý příteli" nebo "Vážený pane premiére". Některé z emailů jsou podle portálu Lidovky.cz autentické.

 

Mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová přitom odmítla, že by útočníci prolomili účet hackingem. "Popírám, že by šlo o nějaké hackování, protože bychom o tom věděli. Pravděpodobně někdo odhadl heslo. To mohlo být příliš jednoduché," uvedla mluvčí pro portál.
 

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.1. | 16:27 rexrothak
22
Teď jsem dočetl odkaz z jiné diskuse na Sobotkovu korespondeci s nějakým ...
5.1. | 21:41 Petr Szabo
-16
Prasata hackersky ziveny rusackym fasismem a Chaplinem z hradu se snazi delat ...
6.1. | 15:02 pacicka400
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak je toho hodně na slovenském servru Konzervativny dennik v článku: Heckeri zverejnili na webe pracovné i súkromé maily premiera Sobotku.
6.1. | 14:13 implacable
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tož čtu Oto Novotný politický poradce, co mu vlastně temu blbovi Bohouškovi radí.Dobře že je to zveřejněno.Jak za komoušů.Tomuto poradci bych tak nakopal do řiti že by mě tam noha zvostala
5.1. | 23:22 overal
8
Náhlasit nevhodný komentář
Zatím fungující odkaz ""http://www.white-media.info/hax.html""ale dnešní skutečně totalitalitně fungující cenzura funguje rychle!
5.1. | 23:18 overal
9
Náhlasit nevhodný komentář
Že je Sobotka krysa jsem věděl,, ale on je superkrysa! Rychle si to na tom serveru přečtěte, ještě to tam je a stojí to zato!
5.1. | 21:41 Petr Szabo
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Prasata hackersky ziveny rusackym fasismem a Chaplinem z hradu se snazi delat bububu.Za mrize s nima i s celou hradni rusackou mafii!!!
5.1. | 19:35 pichav
-14
Náhlasit nevhodný komentář
JO MAILY TO JIM JDE !!! ALE ABY ZHASLI TU ZAROVKU !!!! CO MI SVITI DO OCI A BOLI !!! TO NE --- TO JIM NEJDE ??!! ASI JIM TO VYHOVUJE KDYZ JE POD TIM SVICNEM SE ZAROVKOU NA NE TMA !!!! ASI BUDU MUSET JA UDELAT HACK NA JIRASKA ABY SE VZBUDIL A UDELAL TEMNO !!! TO JE TEPRVE UKAZKA HACKERSTVI VZBUDIT HO
5.1. | 17:55 implacable
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ja felmi denkuji heckerum,že oni nám chtít otevřít oka cha cha
5.1. | 17:29 lololax
13
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka si svým vlastizrádným jednáním koleduje o šibenici! To, že mu hackeři napadli email, je nic proti tomu, co ho čeká!
5.1. | 17:02 Pavel Fiala
16
Náhlasit nevhodný komentář
Proč prý, oni je mají "Nacionální heckeři" nám zasílají zajímavé mejly od více politiků.Ovšem ůplně nejhorší jsou Sobotka a Kocáb to je fakt katastrofa.Jsou to zrádci!!!!
5.1. | 16:27 rexrothak
22
Náhlasit nevhodný komentář
Teď jsem dočetl odkaz z jiné diskuse na Sobotkovu korespondeci s nějakým Novotným zaměřenou na proimigrační postoj vlády a to je "katastrofa".Jestli se Sobotka od toho nedistancuje jako podvrh,tak je pro mě ČSSD stana,která se musí nechat rozpustit,rozehnat...cokoli.