Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2018 08:43
Zranil jednoho vojáka

Další útok nožem ve Vídni! Pachatele zastřelili vojáci

Zdroj: APTN

Rakouští vojáci zastřelili v neděli v noci šestadvacetiletého muže, který na ně útočil nožem před rezidencí íránského velvyslance v rakouském hlavním městě. Motiv útoku policisté neznají. Jednoho z hlídkujících vojáků útočník pořezal.

Budovy velvyslanectví a rezidence vyslanců hlídá ve Vídni armáda. Před sídlem íránského ambasadora zaútočil v neděli půl hodiny před půlnocí na hlídku šestadvacetiletý Rakušan. Vojáci se jej nejprve snažili zpacifikovat pepřovým sprejem.

 

"Bojovali s ním, ale útočník byl příliš blízko, tak jej jeden z vojáků střelil nejméně čtyřikrát svou služební zbraní," uvedl mluvčí vídeňských policistů Harald Soros.

 

Pachatel zemřel na místě. Zhruba dvacetiletý voják utrpěl lehčí zranění levé paže. "Je v šoku v nemocnici," dodal mluvčí policistů Soros.

 

Není jisté, zda byl íránský velvyslanec Ebadollah Molaei v době incidentu ve své rezidenci. Po útoku vídeňská policie zpřísnila bezpečnostní opatření u dalších velvyslanectví.

 

 

Minulý týden zaútočil neznámý útočník u vídeňského metra na tříčlennou rodinu, všem třem způsobil bodná a řezná zranění. K dalšímu pobodání došlo jen o pár hodin později, vážně zraněn byl muž čečenského původu. Policisté zadrželi Afghánce, kterého z útoku na Čečence podezřívají.
 

vbo TN.cz
Reklama