Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2018 11:06
Kdy to skončí?

Další utýraný pes! Sousedi slyšeli kňučení psa, museli ho utratit

Smutný pes
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Písečtí kriminalisté vyšetřují další případ brutálního týrání štěněte. Strážníky k jednomu z bytů v Písku volali sousedé, kteří zaslechli úpěnlivé kvílení malého pejska. Po převozu k veterináři muselo být roční štěně křížence utraceno.

Další případ týrání psa vyšetřují policisté, tentokrát z jihočeského Písku. "Násilný incident se měl udát v sobotu 28. dubna večer, kdy měl muž na balkoně bytu v Písku fyzicky trestat psa takovým způsobem, že si podezřelých zvuků povšimli svědci a případ oznámili městským strážníkům," uvedla mluvčí píseckých policistů Kamila Čuřínová Ingrišová.

 

Kromě strážníků vyrazili na místo i písečtí policisté, kteří si případ převzali. "V bytě podezřelého nalezli zraněného psa, kterého převezli na veterinární ošetřovnu," dodala mluvčí píseckých policistů.

 

Pes byl ovšem tak zbědovaný, že lékař po zhodnocení jeho stavu musel přistoupit k uspání zvířete.

 

 

Případ si převzali kriminalisté. Muže vyšetřují pro podezření z týrání zvířat a vyšetřovatel si nechal zpracovat znalecký posudek.

 

Je to už několikátý podobný případ za posledních několik týdnů. Veřejnost proto volá po přísnějších trestech. Případ z jihočeských Prachatic, kde mladík týral zhruba ročního Marleyho, dokonce jeho kamarád natočil a zveřejnil. Prachatický soud čeká na znalecký posudek, psa se podařilo zachránit.

 

 

Štěstí měl také křízenec labradora Ronny z Děčína. Toho před tyranem zachránil strážník. Pes musel podstoupit několik operací a přišel o oko, ale přežil. Bohužel smrtí skončilo týrání dvou psů v Karlovarském kraji. V březnu umlátil a pohodil v příkopu majitel štěně na Chebsku. Minulý týden našli utýraného psa v rybníce na předměstí Aše.

 

Surové týrání vyšetřují také Karvinští kriminalisté. Muž z Českého Těšína nakopl štěně huskyho do břicha tak brutálně, že pes zemřel.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte podezření, že je ve vašem okolí TÝRANÉ ZVÍŘE? Rady, co dělat
Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory

vbo TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama