Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 23:19
skandální video

Další vlak projížděl s otevřenými dveřmi! Tohle má být VYSVĚTLENÍ

Zdroj: TV Nova

Mezi Plzní a Rokycany v neděli projížděl vlak s otevřenými dveřmi u prvního vagonu. Všiml si toho cestující, který upozornil průvodčí. Podle svědků vyjížděl vlak s otevřenými dveřmi už z Plzně, kde je nikdo nezkontroloval. Dráhy ale tvrdí, že posádka vlaku nepochybila a dveře někdo otevřel až za jízdy.

Stanislav Hořejší tvrdí, že si otevřených dveří všiml při odjezdu z nádraží, kde se vykloněný z okénka loučil s bratrem. "Šel jsem se kouknout, jestli se mi to nezdá, no a pak jsem natočil ten záběr," řekl TV Nova.

 

Cestující se pokusil dveře neúspěšně zavřít a když se objevil průvodčí, řekl mu o nich. Ten k nim postavil kolegu, který na místě čekal, dokud vlak nepřijel na další zastávku - tedy do Rokycan.

 

Nikdo z posádky vlaku pak mimořádnou událost nehlásil. Strojvedoucí i průvodčí tvrdí, že dveře těsně před odjezdem kontrolovali. Lidé z nástupiště ale viděli něco jiného. "Byly otevřené," tvrdí mnoho z nich.

 

 

Dráhy se brání tím, že dveře mohl otevřít nějaký opozdilec, který nastupoval už po signálu k odjezdu. To by ale měl zafungovat systém, který je automaticky zavře, pokud vlak jede rychleji než pět kilometrů v hodině.

 

Při prohlídce v Rokycanech dveře fungovaly jak na dálkové ovládání, tak na ovládání v místě. Dráhy každopádně ještě provedou interní šetření. Vše kolem dveří ve vlacích se totiž ostře sleduje, a to hlavně po tragédii z loňského léta. Na Olomoucku zemřela po pádu z jedoucího vlaku dvouletá holčička.

 

Policie obvinila z tragédie průvodčí a vlakvedoucí za to, že špatně zavřené dveře nezkontrolovaly. Ty se pak v rychlosti otevřely bohužel právě ve chvíli, kdy u nich dítě stálo. Média dnes zveřejnila i výpověď muže z personálu vlaku, který tvrdí, že dítě mohlo vypadnout oknem. Policie ale tuto verzi odmítá.

 

S rodinou děvčátka se nakonec České dráhy mimosoudně vyrovnaly. O jak vysokou částku se ale jedná, nechce ani jedna strana zveřejňovat.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.8. | 03:47 maxfox
4
To je tak technicky složité,aby strojvedoucí viděl,že nemá zavřené některé ...
8.8. | 10:24 brta
-1
zakaz dveři na kličku a všecky udělat vzduchove jako to je u motoračku
8.8. | 13:36 akrijk76
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dveře u tohoto typu vagónu mají automatické blokování. Je tam ale otočný "knoflík" na kličku s polohamy PROVOZ a NOUZE. V té druhé poloze dveře nezavírají a ani neblokují. A to bych se zase vrátil k tomu pánovi,co natočil tak "zajímavé" video.... kličku má dnes každý!!!!
8.8. | 13:27 akrijk76
3
Náhlasit nevhodný komentář
Jenom jestli ty dveře neotevřel pán,co se svým videem stal tak "zajímavím"?!Stejně jako případ na Moravě je velmi !Copak je to za matku,která nechá dvouleté dítě samotné na ve vlaku?Co když to jen nahráli, aby mimosoudně vymohli peníze?Lidé jsou dneska schopní udělat pro pár korun úplně ...
8.8. | 11:28 vlada0321
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Čemu se divite? To se na této trati děje den co den. Zrušili jste obsluhy na stanicích, zrušili jste výpravčí, personál. Tady to máte. Vse je moderně řízeno na dálku a nikdo tedy po cestě vlaky zvenku neohlídá.
8.8. | 10:24 brta
-1
Náhlasit nevhodný komentář
zakaz dveři na kličku a všecky udělat vzduchove jako to je u motoračku
8.8. | 07:08 Milan Brejcha
1
Náhlasit nevhodný komentář
Až se zsae něco stane, tak se to bude řešit, jinak to neřešte !!!
8.8. | 03:47 maxfox
4
Náhlasit nevhodný komentář
To je tak technicky složité,aby strojvedoucí viděl,že nemá zavřené některé dveře a nerozjel se dříve než je někdo zavře ?U každého osobního auta to signalizuje kontrolka.