Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 23:19
skandální video

Další vlak projížděl s otevřenými dveřmi! Tohle má být VYSVĚTLENÍ

Zdroj: TV Nova

Mezi Plzní a Rokycany v neděli projížděl vlak s otevřenými dveřmi u prvního vagonu. Všiml si toho cestující, který upozornil průvodčí. Podle svědků vyjížděl vlak s otevřenými dveřmi už z Plzně, kde je nikdo nezkontroloval. Dráhy ale tvrdí, že posádka vlaku nepochybila a dveře někdo otevřel až za jízdy.

Stanislav Hořejší tvrdí, že si otevřených dveří všiml při odjezdu z nádraží, kde se vykloněný z okénka loučil s bratrem. "Šel jsem se kouknout, jestli se mi to nezdá, no a pak jsem natočil ten záběr," řekl TV Nova.

 

Cestující se pokusil dveře neúspěšně zavřít a když se objevil průvodčí, řekl mu o nich. Ten k nim postavil kolegu, který na místě čekal, dokud vlak nepřijel na další zastávku - tedy do Rokycan.

 

Nikdo z posádky vlaku pak mimořádnou událost nehlásil. Strojvedoucí i průvodčí tvrdí, že dveře těsně před odjezdem kontrolovali. Lidé z nástupiště ale viděli něco jiného. "Byly otevřené," tvrdí mnoho z nich.

 

 

Dráhy se brání tím, že dveře mohl otevřít nějaký opozdilec, který nastupoval už po signálu k odjezdu. To by ale měl zafungovat systém, který je automaticky zavře, pokud vlak jede rychleji než pět kilometrů v hodině.

 

Při prohlídce v Rokycanech dveře fungovaly jak na dálkové ovládání, tak na ovládání v místě. Dráhy každopádně ještě provedou interní šetření. Vše kolem dveří ve vlacích se totiž ostře sleduje, a to hlavně po tragédii z loňského léta. Na Olomoucku zemřela po pádu z jedoucího vlaku dvouletá holčička.

 

Policie obvinila z tragédie průvodčí a vlakvedoucí za to, že špatně zavřené dveře nezkontrolovaly. Ty se pak v rychlosti otevřely bohužel právě ve chvíli, kdy u nich dítě stálo. Média dnes zveřejnila i výpověď muže z personálu vlaku, který tvrdí, že dítě mohlo vypadnout oknem. Policie ale tuto verzi odmítá.

 

S rodinou děvčátka se nakonec České dráhy mimosoudně vyrovnaly. O jak vysokou částku se ale jedná, nechce ani jedna strana zveřejňovat.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz