Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2017 21:26
naštvaní voliči

Lidé demonstrovali proti Babišovi a Zemanovi, přišly jich tisíce!

Zdroj: TV Nova

Další vlna demonstrací proti Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a za dodržování Ústavy se dnes z větší části už Českem prohnala. Demonstrace se dotkly nejméně sedmi měst, zúčastnily se jich tisíce lidí.

Největší demonstrace se konala v Praze, opět na Václavském náměstí. Tak jako minulý týden začala demonstrace v šest hodin navečer. Na místě se odehrál asi hodinový program, pak se protestující vydali pochodem na Pražský hrad.

 

Další demonstrace se odehrály v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci a Liberci, což jsou místa, kde lidé demonstrovali už minulý týden. Nově se k akci připojila města Ostrava, Uherské Hradiště a Hradec Králové.

 

 

Posledně se demonstrace nesly pod heslem "Proč? Proto!", které bylo parodií na inzerát zveřejněný Babišem, který nesl titulek "Proč?". Tentokrát je jednotný název demonstrací delší a nese název: "Je to na nás! Proč? Proto!".

 

Demonstranti se scházejí proto, aby dali najevo, že si přejí zbavení vlivu Andreje Babiše a jeho strany ANO na ministerstvo financí a odstoupení Miloše Zemana z funkce. Případně vyjádří podporu podání ústavní žaloby na něj.

 

 

Už předchozí demonstrace z minulého týdne Miloš Zeman bagatelizoval a protestující nazval "kraválisty". Kdo naopak ocenil angažovanost veřejnosti, byl premiér Bohuslav Sobotka.

 

Nespokojenou veřejnost vytáhla na náměstí měst vládní krize způsobená skandály Andreje Babiše a neochotou prezidenta Zemana ho odvolat z funkce, jak mu to nařizuje Ústava. Zeman dal před řešením krize přednost výletu do Libereckého kraje a cestě do Číny. Dosud na výzvu premiéra k odvolání Babiše nereagoval. Ve hře je proto i žaloba na prezidenta. Návrh na Babišovo odvolání má prezident na stole už od 5. května.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o demonstracích z minulého týden: 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.5. | 17:51 akakinder
49
Spravnej nadpis by měl být:Přiznivci Kalouska+Sobotky demonstrují proti ...
17.5. | 18:00 pichav
-21
☝ OPRAVDOVI VOLI CI !!!!! NEJDRIV TY KREATURY VOLI !!!! A PAK NADAVAJI !!!! KDY ...
18.5. | 16:21 lup3
1
Náhlasit nevhodný komentář
Babišovi vyčítají, že si lidi kupuje za koblihy. Tady si lidi kupují za koncerty a projekce... Koblihy platí Babiš. Tohle kdo???
18.5. | 10:40 Tony
5
Náhlasit nevhodný komentář
Na Tv Nova zase udělali z pár "nespokojených blbečků" a Pražských povalečů vedené jakousi Fialovou desítky tisíc.Nova to dělá pokaždé aby přilili benzín do ohně.
18.5. | 09:40 chvililenka chvililenka
10
Náhlasit nevhodný komentář
Bože, zase předvolební tanečky. Je mi z toho smutno, ale těch pár blbečků, co se předvádí .... No jo, ne nadarmo se tisku říká sedmá velmoc!
18.5. | 09:08 cezar8
16
Náhlasit nevhodný komentář
Moc by mne zajímalo kdo to pořádá, spíše platí, kdyby byla demonstrace proti Sobotkovi, tak se lidi do Prahy ani nevejdou, ale my si počkáme, totiž na takové blbosti nemáme čas.....
18.5. | 08:48 mirek577
12
Náhlasit nevhodný komentář
nova proč lidem lžete že proti a je zajímavé že slovenské tv uvádějí že tam byli příznivci pro zemana a babiše,tady ani jedny noviny a tv se o tom nezminují a já vám říkám že na ty lži máte ještě půl roku,zeman má pravdu že novináři jsou pakáž!!!
18.5. | 08:21 jiři nepraš
13
Náhlasit nevhodný komentář
Jedním slovem BLBEČKOVÉ
18.5. | 05:37 lup3
23
Náhlasit nevhodný komentář
Když jsem viděl ty "demonstranty", tak první co mě napadlo bylo vědět čím se živí a co umí.
18.5. | 00:42 Milos Trasimi
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Podělání Češi ze?
18.5. | 00:41 Milos Trasimi
-10
Náhlasit nevhodný komentář
marnost 07 A ted si představ ze ty potrefene svině jsou Cesi.To je nadělení ze?No řekni.Neodstrelil bys ty ulhane zlodejske svině?
18.5. | 00:39 Milos Trasimi
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Takže pokracuj.Blbecka ze sebe dělat nemusis.Jim si už protože jsou Cech.Chapes? Nechapes Cechoope z Altaje.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme