Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 09:58
Srdci neporučíš

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila

Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1
Zdroj: facebook
Simon daroval Mary ledvinu, jeho žádost o ruku ale odmítla

Ani dar života nezajistil muži lásku vysněné ženy. Simon daroval kamarádce Mary, do které je zamilovaný, ledvinu. Poté se rozhodl požádat ji o ruku. I přesto, že je mu do smrti zavázána, odmítla. Jejich přátelství ale trvá dál.

Simon Louis poznal Mary Emmanuelle před více než dvaceti lety. Přestože měl jiné partnerky, Mary se mu vždy líbila a postupně se do ní zamiloval. Jenže ona jeho city neopětovala, a tak zůstalo jen u přátelství, píše portál Daily Mirror.

 

I přesto neváhal, když Mary náhle zkolabovala a lékaři zjistili, že trpí vážnou nemocí ledvin. Její jedinou nadějí byla transplantace - jenže ta klesla na minimum, když se Londýňanka dozvěděla, že má vzácnou krevní skupinu B-.

 

"Nemohla jsem tomu uvěřit, bylo to jako rozsudek smrti. Moje jméno umístili na seznam 'mrtvých dárců', pak jsem mohla jen čekat," popsala Mary. I po propuštění z nemocnice musela být neustále připojena na přístroj na dialýzu ledvin.

 

 

13

GALERIE: Simon Louis a Mary Emmanuelle

Zdroj: facebook

Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1

Hodnocení:

 

Simon ji každý den navštěvoval, někdy zůstal i přes noc, aby jí co nejvíce pomáhal. Dokonce ji i oblékal, koupal a krmil. Nakonec se Mary k Simonovi nastěhovala, protože už nebyla samostatná. Pár týdnů nato se nechal muž otestovat, jestli by nebyl správným dárcem - a ukázalo se, že ano.

 

 

Po operaci se společně zotavovali několik měsíců, až se Simon konečně odhodlal položit zásadní otázku. "Lichotilo mi, že by si mě chtěl vzít i poté, co mě viděl na dně. Ale musela jsem ho zklamat a říct, že o tom popřemýšlím," sdělila Mary. Nakonec žádost odmítla.

 

I přesto zůstala dvojice přáteli a Simon trvá na tom, že nelituje svého daru ani žádosti o ruku. "Nabídl jsem jí své srdce, ale mohl jsem jí dát jen ledvinu. To se stává. Nikdy mě nebude mrzet, že jsem jí dal dar života," řekl Simon.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama