Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2017 22:00
tragická událost

Expolicista z Kajínkovy přestřelky zemřel! U (sebe)vraždy byla dcera

Expolicista Jan Felcman se zastřelil
Zdroj: Krimi Plzeň

Jan Felcman (†52) sloužil u policie už za minulého režimu, dokonce byl první na místě Kajínkovy střílečky. V sobotu se ale podle všeho rozhodl ukončit svůj život. Vše nasvědčuje tomu, že se zastřelil před očima 17mesíční dcerky.

Smrt dlouholetého policisty zasáhla rodinu i kolegy. Jan Felcman byl sice řadovým policistou, svou práci měl ale velmi rád a dokonce za ni dostal i vyznamenání. Zachránil totiž život holčičce, když se vrhl do nebezpečných vírů řeky pod splav, kde se topila, informuje Krimi Plzeň.

 

Rok 1997 byl pro Felcmana zlomový. Skončil u policie, a pak šlo vše z kopce. Rozvedl se, nevycházelo mu podnikání a objevily se i dluhy. Také se mu horšil zdravotní stav, musel brát větší množství léků a začal často mluvit o sebevraždě.

 

 

Když si našel přítelkyni a narodila se mu holčička, začalo vše nasvědčovat tomu, že krize skončila. V sobotu ale zasáhla celou rodinu tragická zpráva. Přítelkyně si byla zakouřit a když se vrátila domů, našla expolicistu s prostřelenou hlavou ležet u postýlky dcery.

 

Záchranáři muže resuscitovali a v kritickém stavu transportovali na pohotovost Fakultní nemocnice Plzeň, kde však Jan Felcman přes veškerou snahu lékařů zemřel. "Stále tomu nemohu uvěřit. Stále přemýšlím, proč by to Honzík mohl udělat a nenacházím odpovědi,“ uvedla později Honzova exmanželka.

 

Ačkoli policejní mluvčí Hana Štefflová uvedla, že s njevyšší pravděpodobností se jedná o sebevraždu, rodina odmítá této zprávě uvěřit a hledá souvislosti s případem Kajínek.

 

 

Kajínkova střelnice

 

Jan Felcman byl totiž 30. května 1993 jako první na místě střelby u Borské věznice, která později vešla ve známost jako Kajínkova střílečka. "Zběžnou obhlídkou místa jsem zjistil, že řidič má prostřelenou hlavu a nejeví známky života. Muž vedle, na předním sedadle spolujezdce, ještě žil. Na první pohled měl zranění na hlavě a vyhřezlé oko, které na nervu viselo ven. Třetí muž na zemi se sice nehýbal, ale mrtvý nebyl, měl zranění pouze na hýždích a na nohou,“ napsal tehdy Felcman do hlášení.

 

 

"Okolí místa bylo zarostlé křovím, kdyby tam pachatel byl a chtěl by, tak by mě sejmul jak králíka, protože jsem tam šel jak na porážku. Došel jsem ke spolujezdci a zeptal se ho vzhledem k barvě pleti zda jsou Češi? Kývnutím hlavy odpověděl ano. Zeptal jsem se ho, co se tam stalo? Možná mi to nebudete věřit, ale odpověděl abych to neřešil. Já jsem vyrozuměl operačního důstojníka a vše mu popsal," dodal.

 

Na místě pak ještě zajistil dva 17leté svědky, kteří se schovávali v křoví za ležícím Vojtou Pokošem. "Když viděli na místě policistu, tak ke mně sami přišli. Z jejich vyprávění vyplynulo, že se jeli projet na motorce a na místo přijeli ve chvíli, kdy pachatel stál čelem ke křoví nad Vojtěchem Pokošem, v každé ruce měl jednu zbraň, asi 7,65 a obouruč střílel do těla na zemi. Kluci zastavili motorku u křoví a mysleli si, že se tam natáčí akční film," vysvětlil.

lud TN.cz
Reklama