Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.1. 2016 16:50
předpověď počasí

Mráz drtí Česko! Zmírní se v týdnu jeho vláda? PŘEDPOVĚĎ

Zdroj: TV Nova

Česko trápí kruté mrazy. Na některých místech rtuť teploměru v noci klesla i na mínus 30 stupňů Celsia. Následující dny ale výrazné zlepšení rozhodně nečekejte. Ačkoli ve čtvrtek dojde k mírnému navýšení teplot, o víkendu zase děda Mráz udeří v plné síle.

České řidiče opět pěkně potrápily kruté mrazy. Ty nejvíce udeřily zejména na Šumavě, Rokytská slať dokonce naměřila nejnižší hodnoty za poslední čytři roky. Rtuť teploměru tu klesla na mrazivých -32 °C.

 

I když byla zima opravdu obrovská, lyžaře ze sjezdovek neodlákala. I na Jezerní slati, nejmrazivějším místě v České republice, byly po ránu desítky nadšenců.

 

Řidiči už takovou radost ze zimy neměli. Někteří měli velké problémy svůj vůz vůbec rozchodit. "Doteď jsem nejel a dnes jsem nenastartoval," popsal TV Nova jeden z nich.

 

 

Počasí se podle meteorologů příliš nezlepší ani v následujících dnech. Ve čtvtrek sice mrazy trochu poleví, na místech se sněhovou pokrývkou se teploty budou pohybovat kolem mínus 17 stupňů, o víkendu ale opět udeří v plné síle.

 

Na horách se teploty budou stále držet u hranice až mínus 30 stupňů, varují meteorologové. 87 let starý rekord mínus 42 stupňů ale zřejmě překonán nebude.

 

 

Mrazy mají vliv i na smogovou situaci. K mírnému zlepšení došlo zejména v Moravskoslezském kraji.

 

 

Ondřej Požár/ lud TN.cz