Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2018 20:41
agresivní stařečci

Dědeček honil ženu s paličkou, další pobodal rodinu nožem

Zdroj: TV Nova

Policie odloží případ 83letého seniora z Aše na Chebsku, který v únoru pobodal nožem manželku, dceru a zetě. Obviněný totiž zemřel. Před soudem nemusí skončit ani podobný nedávný případ pokusu o vraždu. 88letý senior, který v Karlových Varech vážně zranil svou manželku, bude dál vyšetřován na svobodě.

Oba případy hodně spojuje. Na rodinné příslušníky na Karlovarsku zaútočili muži v pokročilém věku, s podlomeným zdravím a zřejmě i duševní poruchou. Kriminalisté od začátku vyšetřování pochybovali o jejich příčetnosti.  

 

"Nemocný mozek vyprodukuje oslabenou obranu. A to, co by nikdy nekomentoval, komentuje. To co by jindy zahrozil, udělá," vysvětlil psychiatr Karel Moravec.

 


20. února ráno napadl  88letý senior v karlovarském domě svou ženu. Život si zachránila útěkem k sousedům. "Honil ji s paličkou na maso, ona mu nakonec utekla. Měla zkrvavené vlasy," popsal jeden ze sousedů.

 

 

Žena ze zraněnou hlavou a zlomenou rukou zůstává dál v nemocnici. Manžela obviněného z pokusu o vraždu soud pustil na svobodu. Přestože akceptoval vazební důvody, přihlédl k písemnému slibu obviněného. Seniorovi sice hrozí 10 až 18 let vězení, ale není vůbec jisté, zda případ skončí trestem.

 

"K tomuto případu budeme přibírat znalce z oboru psychiatrie. Na základě zkoumaní tohoto znalce je možné, že budeme dávat státnímu zástupci návrh na zastavení celého řízení," uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

 

 

Policie k tomu přistoupila kvůli sníženým a rozpoznávacím schopnostem obviněného. Na podobný posudek čekali kriminalisté i v případě 83letého seniora z Aše, který v hádce pobodal nožem manželku, dceru i zetě.

 

V tuto chvíli je ale jisté, že kriminalisté tento případ odloží a to z toho důvodu, že obviněný senior zemřel.

mom/František Nyklas TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama