Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.2. 2018 08:05
víkendová předpověď

V noci klesly teploty pod - 25 °C! Dejte pozor na námrazu

Zdroj: TV Nova

Několik posledních dní byla obloha na většině území jasná, Česko tak zažilo velmi mrazivou noc, kdy teplota na Šumavě klesla pod -25 °C. Ve čtvrtek odpoledne se začne zatahovat a místy se objeví sněžení. Meteorologové varují řidiče před ranní námrazou, mnohem náročnější situace na silnicích bude v pátek.

Česko v noci na čtvrtek zažilo velmi mrazivou noc, na Březníku naměřili dokonce -26,2 °C, na Kvildě -24,2 °C, pod -20 bylo i na dalších místech na Šumavě, uvádí portál sumava.eu.

 

Meteorologové varovali před námrazou a mrznoucí mlhou, která se bude objevovat v noci na čtvrtek, řidiči by si měli dávat pozor i ráno, teploty v noci klesaly pod nulu, přes den se vyšplhají k 0 až 4 °C, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

 

Zpočátku polojasná obloha se začne od západu zatahovat, v západní polovině Čech se objeví slabé sněžení, na jihozápadě se pak pod 700 metrů objeví srážky smíšené, ojediněle mohou být mrznoucí.

 

V noci na pátek pak teploty klesnou jen k nule, ČHMÚ proto varuje před mrznoucími srážkami s tvorbou ledovky, na silnicích to tak bude pořádně klouzat. Na Moravě a ve Slezsku bude chladněji, tam teploty v noci klesnou až k -5 °C.

 

Přes den pak bude zpočátku oblačno, ve východní polovině naší republiky bude většinou sněžit, postupně bude sníh přecházet v mrznoucí déšť. Během dne pak bude srážek ubývat. Teploty v Čechách se budou pohybovat kolem 3 až 7 °C, na Moravě a ve Slezsku bude kolem 0 až 4 °C.

 Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

V sobotu by podle ČHMÚ mělo sněžit zejména v v jižní polovině území, pod 400 metrů bude pršet. Teploty se přes den vyšplhají na 1 až 5 °C.

 

 

I v neděli by mělo místy sněžit, v nižších polohách pak bude pršet. Teploty v noci klesnou k -3 až -7 °C, přes den pak vystoupají až k 5 °C. Už v příštím týdnu by se mělo začít ochlazovat.
 

klma TN.cz
Reklama