Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.12. 2017 22:28
Předvánoční veselí

Dělat Mikuláše je řehole. Někdy běhá s čertem a andělem i půl dne

Zdroj: TV Nova

Je pátého prosince a tak ani nemusíme říkat, že k dnešku neodmyslitelně patří čert, anděl a Mikuláš. Některé družiny vyšly mezi děti už ráno a často končily až po 12 hodinách nadělování. A k nadílce se připojila i televize Nova.

Mikulášská družina se vydala mezi děti už během dopoledních hodin. Například v jedné českobudějovické mateřské škole desítky dětí neskrývaly strach z pekelníků. Obměkčily je až perníčky a jiné pamlsky.

 

Jedna mikulášská parta musela během dnešního dne navštívit přes dvacítku rodin. Náročná šichta jim tak končí až večer.

 

V Pardubicích se mikulášské nadílky ujali místní hasiči. Čtyřčlenná družina obešla 16 rodin. Aby vše stihli, začínali už okolo druhé hodiny odpoledne. A kromě dětí si posvítili i na rodiče - zajímalo je, jestli dospěláci dodržují požární předpisy.


 

K mikulášské se dnes připojili také hvězdy televize Nova,. Které už tradičně dělají radost dětem z dětských domovů. Tentokrát vyrazily do pražských Horních Počernic. Role Mikuláše se ujal moderátor Snídaně s Novou Petr Říbal.

 

Trochu jiná nadílka se konala na českobudějovickém náměstí. Byla bez Mikuláše i čertů. Nad hlavy tisíců lidí se už tradičně snesl anděl. Každoročně letí z místní Černé věže. Na závěr se kolem lidí prošla obří třináctimetrová loutka anděla, která připomněla významné události v uplynulém roce.

pez, Vladimír Hoť TN.cz