Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2016
Zveřejnění dat

Demokraté si vedli tajné záznamy o Trumpovi. Ukradli je ruští agenti

Donald Trump
Zdroj: Profimedia

Demokratická strana shromažďovala materiály, které měly poškodit republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa. Tvrdí to americký portál Gawker, který obsah záznamů zveřejnil. Podle deníku The Washington Post je ukradli ruští agenti.

Dvě stě stránek kontroverzních výroků prezidentského kandidáta Donalda Trumpa údajně tajně shromažďovala demokratická strana. Chtěla republikána pošpinit a ukázat, že je ve skutečnosti loajální jen sám sobě.

Reklama

 

Demokraté pravost dokumentů ani to, že by vůbec nějaké informace uchovávali, nepotvrdili. Obsah záznamů už zveřejnil portál Gawker, který často publikuje kontroverzní nebo nelegálně získané informace i videa.

 

Trump reagoval prohlášením, že dokumenty nejsou důležité. Demokratická strana se podle něj jen snaží odvést pozornost od problémů její kandidátky. "Tyto informace jsou známé po mnoho let a velká část z nich je navíc nepřesná," řekl republikánský kandidát.

 

 

Podle listu The Washington Post dokumenty ukradly ruské tajné služby při hackerském útoku. Rusové měli mít přístup i k emailovému provozu demokratů. Kreml v oficiálním prohlášení tato obvinění popřel.

epa TN.cz
Reklama