Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.4. 2017 14:39
vyjádření policie Experti varují

Tohle jsou pravidla Modré velryby! Dětem ničí životy. Nehrajte ji!

Modrá velryba
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com
Hráči Modré velryby plní nebezpečné úkoly. Ilustrační foto

Hra Modrá velryba se šíří rychlostí laviny. V Rusku si už vyžádala desítky dětských životů, jeden případ řeší i na Slovensku. Hráči plní až drastické úkoly, které vedou k sebevraždě. Odborníci radí, aby si nikdo s touto hrou nezačínal! Pozorně si pročtěte úkoly, pokud budete mít podezření, že Modrou velrybu někdo hraje, okamžitě kontaktujte policii.

Modrá velryba začíná být opravu velkým problémem. V průběhu jednoho roku spáchalo na celém světě kvůli ní sebevraždu nejméně 130 teenagerů. Podle ruských vyšetřovatelů stojí za "Modrou velrybou" dospělí lidé, kteří znají dětské smýšlení a mentalitu.

 

V rámci plnění úkolů se účastníci kromě jiného sebepoškozují a v 50. den hry mají spáchat sebevraždu. Pokyny jim zasílá člověk, který si říká "kurátor".


Pravidla hry Modrá velryba

 

Hra je opravdu nebezpečná. "Pokud mají rodiče podezření, že jejich dítě tuto hru hraje, doporučujeme co nejdříve ohlásit tuto skutečnost na nejbližší policejní služebnu," řekla tisková mluvčí Ivana Nguyenová.

 

 

Z  Modré velryby má obavy i ruský prezident Vladimír Putin. "Tito zločinci - jinak je nazvat nemohu, protože hovořím na veřejnosti, ale přinejmenším to jsou zločinci - se zaměřují především na mládež a adolescenty, na děti s narušenou psychikou nebo na ty, které se nacházejí ve složité životní situaci," prohlásil. Hra podle něj představuje vážnou hrozbu.

 

Případy z posledních týdnů

 

Koncem února se skokem ze střechy obytného domu zabilla Julia Konstantinovová (15) a její kamarádka Veronika Volkovová (16). Dívky skočily ze střechy 14patrového bytového domu na Sibiři. Ve stejnou dobu se těžce zranila i patnáctiletá Jekatěrina, která skočila z výšky na zamrzlou cestu. Více čtěte ZDE.
 

Na Slovensku vyšetřují smrt šestnáctiletého Denise. Mladík skočil pod vlak. Jeho kamarád řekl médiím, že i on hru hrál. Více čtěte ZDE.

 

Smutné je, že na sociálních sítích se do Modré velryby hlásí další mladí lidé, a to i v České republice. Problém je v tom, že tak zvaný kurátor získá od hráče během hry velmi citlivé informace. Když si hráč sebevraždu rozmyslí, kurátor hráče vydírá. Hráči tak často nic jiného než sebevražda nezbude.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÉ: 16letá dívka zemřela krátce po vysněném plese! Neuvěříte, co udělaly spolužačky s jejími šaty

TRAGICKÁ SMRT mladé matky: Chvíli před smrtí napsala na facebook děsivý vzkaz! Co v něm bylo?

Řezání mě uklidňuje. ROZHOVOR
Lidé s depresí: 10 vět, které pomůžou a 10, které zabíjí

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.4. | 12:18 zacotomame
31
Po dopadení "kurátora", pokud k němu dojde, by mu měl být dopřán v ...
12.4. | 23:23 skeptikus
-21
12.4. | 21:02 jsemrenca ..hele pokrok nezastavíš. Nevidím důvod proč by si ...
25.4. | 20:54 Petr Bolomský
-1
JE TO OBYČEJNÝ HOAX. výmysl z ruska. viz. https://www.e-bezpeci.cz/index.php/temata/sociotechnika/1236-modra-velryba-fakta
18.4. | 07:05 myslitel
-2
Proč chybí úkoly 31 až 48?
16.4. | 23:38 Šášomil Krastovski
-1
Divím se, že v tak profízlované zemi jakou je Rusko nejde dohledat nějaký zklosyn co si říká kurátor.
16.4. | 22:37 Anice Sekačka
-1
Riskla jsem svůj život a zkusila hru Modrá Velryba. To, co se dělo pak, vám zmrazí krev v žilách.Napsala jsem o tom odstrašující článek. bit.ly/Modra_Velryba
14.4. | 13:23 hakmira
3
Co je to za kravinu???
14.4. | 12:30 Václav Vykydal
1
Co Policie ČR??? Asi nemá právo zasahovat do činnosti NSA a tomuto úřadu to vyhovuje.
14.4. | 10:33 jarhonl
3
Rex, něm.seriál,také tam byl jeden,co posílal děti na smrt.Hlavně musí rodiče víc komun.s dětmi a ne to řešit drah.dárkama nebo penězi.Dobře,že upozornují a odkazují na policii.Více by měli říkat o smrti.
14.4. | 00:33 Milan Diviš
0
co to je za sračku co si ta nova vymyslela nějakej umaštěnej tlustej reportér co celej den sleduje nějaký dětský zvrhlí videa (odřený kolena) po fb ze stojákem, kafíčkem z automatu za 5 k co mu zbylo za kačera donalda a bagetou od maminky buzik.
13.4. | 22:26 pressmarli
4
Že nějaký labilní vyšinutec vymyslí takovou kravinu, ale co na tom zaujme mladé, inteligentní lidi, že se nechají masově přesvědčit k manipulaci? Proč do toho lezou, co je tím lákavým stimulem do "hry" vstoupit? Z vydírání, strachu o život svůj i blízkých se těžko vystupuje...
13.4. | 20:29 dannero
12
kurátor by měl být souzen stejně jako sériový sadistický vrah už z principu samotné "hry" která zahrnuje jak mučení, týrání tak i vraždu a je svou pozicí kurátora také odpovědný i za všechny ostatní případy.