Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2017 21:12
zatkli podezřelého

Vzlykající mladík soud nedojal, za vraždu Dominika mu hrozí 18 let!

Zdroj: TV Nova

Ústečtí kriminalisté podali návrh na vazební stíhání 20letého muže podezřelého z pondělní vraždy ve Varnsdorfu. Soud o vazbě rozhodl velmi rychle. Obviněný měl ubodat o rok mladšího známého - motivem měla být hádka kvůli přítelkyni.

Dvacetiletý podezřelý při čekání na jednání o vazbě na chodbě děčínského soudu pořád posmrkával a utíral si slzy. Jeho pláč ovšem soud neobkměkčil a už po 20 minutách bylo jasno, že údajný vrah si na soud počká ve vazební cele.


Podle soudu je vazba potřebná, aby muž neutekl, nebo aby se nemohl pokoušet ovlivňovat svědky.
 

Devatenáctiletý Dominik v noci z neděle na pondělí popíjel s kamarády u místního kina. Krátce před půlnocí se rozešli, Dominik už ale domů nedorazil. Nad ránem ho nedaleko kina našla ubodaného kolemjdoucí.

 

"Ráno tady šla nějaká paní se psem a on byl otočený, rozpíchaný. My jsme pili vodku, kecali jsme. Bylo to v půl dvanácté v noci," popsal jeden z kamarádů.

 

Celý den pak kriminalisté prohledávali okolí a hledali vražednou zbraň a samozřejmě i pachatele. Podezřelého 20letého muže zatkli po pár hodinách

 

 

"Krajští kriminalisté ještě téhož dne zadrželi podezřelou osobu. Je jí 20letý muž. Obviněný se v současné chvíli nachází v policejní cele," uvedla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

mom/Martin Kočárek TN.cz