Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.7. 2016 13:45
Během 24 hodin

Děsivé pracovní úrazy! Muž spadl do šachty, dalšího zasypalo železo

Zdroj: TV Nova

Hned ke dvěma úmrtím za pouhých 24 hodin došlo kvůli pracovním úrazům. V Žatci zemřel montážní technik po pádu do výtahové šachty. Nedaleko Brandýsa nad Labem pak železo zasypalo zaměstnance firmy vyrábějící betonářskou ocel.

K prvnímu smrtelnému pracovnímu úrazu došlo v úterý odpoledne při opravě výtahu v Žatci. Montážní technik se tam zřítil z šachty mezi šestým a osmým patrem.

 

Zatím není jasné, co vedlo k jeho pádu, případem se zabývají kriminalisté. Policisté teď budou zjišťovat, jestli šlo o nehodu nebo jestli pád zavinily například špatné pracovní podmínky.

 

K dalšímu zbytečnému úmrtí pak došlo dopoledne v Zárybech nedaleko Bryndýsa nad Labem. Na 39letého muže se tam sesypaly dvě tuny armovacího železa. Stalo se to při manipulaci s železem na jeřábu. Armovací ocel se ve stavebnictví používá jako výztuha.

 

 

Pracovník utrpěl velmi těžká zranění. Na místo letěli záchranáři vrtulníkem, ale ani jejich rychlá reakce ho nezachránila. Také tady si případ převzali kriminalisté a zjišťují, jestli někdo nepochybil a nezanedbal své povinnosti.
 

Martin Kočárek/epa TN.cz