Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.6. 2017 14:51
Jachtaři v ohrožení

Děsivé VIDEO: Při drsné bouři v Chorvatsku šlo o život i Slovákům!

Zdroj: TV Markíza

Silné bouřky, které zasáhly Chorvatsko, mají první oběť. O život přitom šlo i slovenských jachtařům, kteří byli zrovna na moři. Na poslední chvíli stačili zakotvit v přístavu, spoušť pak natočili na video.

Mohutný živel se nad území Chorvatska přesunul ze Slovinska už o víkendu. Vyvracel stromy a strhával střechy. Ani začátek nového týdne ale nepřinesl v oblíbené destinaci českých dovolenkářů klidnější počasí.

Reklama

 

Místy vítr dosahoval až síly tornáda a hasiči se kromě vyvrácených stromů museli vypořádat i s přívalovým deštěm, který zaplavil stovky sklepů a silnic. Bouře má zatím podle chorvatského portálu dnevnik.hr jednu oběť - 65letého Chorvata, jehož loď se v silném větru převrátila.

 

Podobné neštěstí hrozilo i slovenským jachtařům, kteří v Chorvatsku tráví dovolenou. "Vyrazili jsme kolem deváté hodiny ráno z Puly (přístav na západě Chorvatska - pozn. red.) a jeli jsme dlouho s motorem, protože nebyl takový vítr. Kotvili jsme v takové zátoce, kde jsme obědvali," popsal Tomáš pro TV Markíza.

 

 

 

Potom jim ale volali z pobřeží, že se blíží bouřka. "A že bychom se měli urychleně přesunout do nejbližšího přístavu, tak jsme tam zaparkovali. A deset minut potom přišla obrovská bouřka, silný vítr s deštěm," dodal jachtař. Televizi poskytli i video, které ničivou spoušť zachycuje. Nikomu z nich se naštěstí nic nestalo.


Podívejte se na reportáž TV Nova o bouřce v Chorvatsku:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Při děsivé povodni si musel vybrat: Zachránit matku, nebo manželku? Tohle rozhodnutí už nikdy zpět nevrátí

VIDEO: Obáváte se bouřky? Tak si dejte pozor, aby se vám nestalo to, co tomuhle studentovi!

epa TN.cz
Reklama