Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 21:59
Útok na letišti

Děsivé VIDEO z pařížského letiště: Takhle útočník přepadl vojačku!

Zdroj: AP

Na internetu se objevilo video, které ukazuje útok na pařížském letišti. Zřejmě zdrogovaný extremista tam v sobotu napadl členku vojenské hlídky a pokusil se jí sebrat samopal. Ženě pak mířil na hlavu, než ho zastřelili vojáci.

Šokující moment, kdy 39letý Ziyed Ben Belgacem na pařížském letišti Orly zaútočil na vojačku, zachytily bezpečnostní kamery. Záznam, který se v pondělí objevil na internetu, ukazuje, jak radikál k člence hlídky přistoupil zezadu a popadl ji kolem krku.

 

Zbraní, kterou měl u sebe, mířil ženě na hlavu a pokusil se jí sebrat samopal. Vojačka se ale jen tak nedala, na videu to vypadá, že se s ním snaží zápasit. Muž s ní smýkal po letišti asi tři minuty, než na něj vystřelili přivolaní vojáci. Belgacem se skácel na zem a na místě zraněním podlehl.

 

Později se ukázalo, že byl ozbrojen pouhou vzduchovkou. Právě kvůli tomu se zřejmě pokusil dostat ke zbrani, kterou by mohl opravdu někoho zranit. Podle jiných zpráv měl však u sebe i zápalnou látku. Při útoku údajně křičel, že chce zemřít ve jménu Alláha.

 

 

Podle policejních vyšetřovatelů byl Belgacem opilý a zdrogovaný. Že byl závislý, potvrdil i jeho otec. "Můj syn nebyl žádný terorista. Nikdy se nemodlil. Pil. Takhle to dopadá, když je někdo pod vlivem alkoholu a marihuany," uvedl muž v rozhovoru pro francouzské rádio Europe 1.

 

Vyšetřovatelé se teď snaží zjistit motiv pachatele. Zrušeny byly desítky letů a letiště bylo kvůli obavám z teroristického útoku několik hodin uzavřeno. Ve Francii stále platí výjimečný stav kvůli útokům, které si v posledních dvou letech vyžádaly přes 230 lidských životů.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.3. | 22:45 karl-z-bahnhofu
5
Na tuto statistiku buďme hrdi: ...
20.3. | 23:11 sperma1
-3
co to bylo za blbou vojacku ? asi to nebyla vojacka! nechapu jak se mohla ...
21.3. | 11:47 Tomáš Smolík
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Co taky jinýho s teroristkou která se tam prochází se zbraní
21.3. | 08:00 sperma1
0
Náhlasit nevhodný komentář
podarilo vzit*
21.3. | 08:00 sperma1
1
Náhlasit nevhodný komentář
tam je napsane ze se ji pokusil sebrat samopal...jestli se mu porarilo vzit ten samopal vojacce tak je to ostuda jak mraky ! doporucuju aby se neukazovala svemu zamestnavateli :D myslim ze ji uz nechce videt...
21.3. | 05:49 Erik Jopek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jako vojačka by měla znát aspoň základní prvky sebeobrany do které patří i momenty překvapení..Je zarážející,že tento útok nedovedla zvládnout a že nedošlo k zranění jiných osob útočníkem.který měl již v ruce její zbraň a za dané situace k tomu může dojít kdykoliv a kdekoliv.
20.3. | 23:27 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Lide si musi uvedomit, ze tyto zeme dlouha leta profitovaly ze svych kolonii a kdyz se ted osidlenci vraceji a chteji splatit dluhy, nesmi se zbavovat odpovednosti. Ale my zadne kolonie nemeli. My desitky let nemeli jista odbytiste produkce, Nam polibte prdelle.
20.3. | 23:11 sperma1
-3
Náhlasit nevhodný komentář
lol
20.3. | 23:11 sperma1
-3
Náhlasit nevhodný komentář
co to bylo za blbou vojacku ? asi to nebyla vojacka! nechapu jak se mohla takhle nechat ! vojacka ! vojacka ktera by zasebou mela nejaky vycvik tak by sni asi nevymetl nejaky zdrogovany degen!myslim ze ji zamestnavatel uz nechce videt lol vojacku !a nechapu proc ji ten degen radeji nevosukal.vojacku
20.3. | 22:45 karl-z-bahnhofu
5
Náhlasit nevhodný komentář
Na tuto statistiku buďme hrdi: https://www.novinky.cz/domaci/432654-cesi-maji-k-migrantum-nejnegativnejsi-postoj-z-cele-eu-ukazal-pruzkum.html
20.3. | 22:18 overal
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je ale oškliví rasistka a xenofóbka, když odmítala přijmout to multikulturní obohacení, které nám islám nabízí!!