Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2018
narůstající agrese

Děsivý začátek roku: Za pět dní zemřelo násilně už deset lidí!

Zdroj: TV Nova

Letošní vstup do Nového roku je z hlediska závažných trestných činů špatný. Za posledních 5 dnů se nejméně deset lidí stalo oběťmi vražd, různých šarvátek nebo spáchalo sebevraždu. Podle psychologů a psychiatrů za to může i fakt, že se násilí málo trestá.

Policie obvinila muže, který má podle kriminalistů zřejmě na svědomí život taxikáře v Plzni. O uplynulém víkendu mezi nimi došlo k šarvátce. Pitva prokázala, že taxikář zemřel na následky fyzického útoku.

 

Soud dnes muže poslal do vazby. Za úmyslný čin mu hrozí až 16 let vězení. Podle jedné z verzí šel taxikář za zákazníkem domů vyrovnat dluh. A došlo k šarvátce. Podle kamarádů obviněného ale taxikář za jízdu dostal zaplaceno předem.

 

"Zaplatil jsem taxikáři 3 stovky a řekl jsem mu, ať ho odveze do Těšínské ulice," přiblížil jeden z kamarádů obviněného.
Podle této verze mohl chtít taxikář víc peněz. Snažil se prý do bytu zákazníka dostat násilím a dveře páčil teleskopickým obuškem. Při šarvátce se zákazníkem asi taxikář spadl ze schodů. A poranění hlavy na místě podlehl.

 

Kromě pěti mrtvých z případů ze Střížovic a Českých Budějovic, se obětí vraždy v Liberci stala v pátek prodavačka v potravinách. Na Prachaticku měl o víkendu zabít nožem provozovatel restaurace hosta. A podle aktuálních informací na Písecku v úterý zřejmě došlo k dvojnásobné vraždě. To je 10 mrtvých za 5 dnů.

 

"Fakt, který mě dlouhodobě děsí, je to nárůst agrese. Jedním z aspektů je, že násilí není dostatečně sankcionováno. A stává se normou," vysvětlil psycholog Sáva Arabadžiev. Lidé podle odborníků navíc o svých problémech s nikým nehovoří.

 

 

Čím dřív se něčem mluví, tím rychleji se to vyřeší. A ty nakumulovaný emoce nejdou patologicky ven, nějakým nepříjemným hrozně sociálně nepřizpůsobivým činem," přiblížil psychiatr Karel Moravec. Nárůst podobných tragédií podle odborníků může souviset i s emočním vypětím z vánočních a novoročních svátků.
 

klma TN.cz
Reklama