Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2017 14:18
vražda na ulici

Detaily o vraždě ženy v Jihlavě: Policie označila možného vraha

Střelba v Jihlavě
Zdroj: TV Nova
Případem se zabývají kriminalisté. Hledají se svědci i pachatel

Policie v sobotu zveřejnila detaily z otřesné vraždy 71leté ženy v Jihlavě. V souvislosti s vraždou pátrali policisté po červeném vozidle HYUNDAI IX 35 červené barvy s registrační značkou 5J6 4785. Podezřelým z násilného trestného činu by podle policie mohl být její bývalý manžel.

Kriminalisté stále nemají pachatele včerejší vraždy v Jihlavě, kde zatím neznámý pachatel zastřelil z auta 71letou ženu v dalším autě. Policie podezírá jejího bývalého partnera. "Z prvotního pověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

 

Podívejte se na reportáž z místa činu: 

 

Vražda se stala kolem druhé hodiny. 71letou ženu zastřelil pachatel z protijedoucího auta skrz okénko. "Žena zemřela na následky střelného poranění. Po pachateli vraždy začali policisté okamžitě po činu intenzívně pátrat. Do pátrání jsme zapojili také vrtulník Letecké služby Policie České republiky," informuje o okolnostech vraždy mluvčí Čírtková.

 

 

Policie proto hledala vozidlo, ve kterém vrah na místo činu přijel a prosí o pomoc i řidiče, kteří mohli něco vidět, nebo mají v autě dokonce záznamové zařízení. Vozidlo se policii podařilo najít a kolem 14. hodiny v sobotu odpoledne pátrání po vozidle odvolala.  ""Vozidlo Hyundai IX35, po kterém jsme pátrali, se nám podařilo nalézt. Současně se obracíme se žádostí o pomoc ze strany všech osob, které se v pátek 15. prosince v době spáchání činu - tedy kolem 14.00 hodin - pohybovaly v Jihlavě na ulici Slavíčkova a v jejím bezprostředním okolí. Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem PČR. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které mohou být velice důležité pro další prověřování činu. Obracíme se také na řidiče, kteří v době od 13.58 do 14.05 hodin projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská, a to zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení. I jejich svědectví a záznamy z kamer z vozidel jsou pro kriminalisty velice důležité," vyzývá policie případné svědky. Všichni svědci se mají ozvat na linku 158.

 

Podívejte se na fotografie z místa činu: 

16

GALERIE: Vražda ženy v Jihlavě

Zdroj: TV Nova

Vražda v Jihlavě - 1

Hodnocení:

TN.cz