Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2018 10:35
tragédie v tatrách

Děsivé detaily smrti lyžařky Lucky: Hodinu ji oživovali, viděla to dcera

Zdroj: TV Markíza

Slovenskem otřásla o uplynulém víkendu tragédie. 30letá učitelka Lucka se zabila na sjezdovce v Bachledové dolině. Zemřela přímo před očima malé dcerky.

Lucia chtěla naučit svou dcerku Johanku (3) lyžovat. Když spolu jely na vleku, ani jedna netušila, že je to naposledy, co se vidí. Jenže pak se Lucce odepla lyže.

 

To není na svahu nic neobvyklého, Lucii se to ale stalo osudným. Podle mluvčí areálu byla na vině shoda několika nešťastných událostí. Když si totiž Lucia odepla druhou lyži a chtěla si dojít pro tu, kterou na vleku ztratila, uklouzla na zledovatělém povrchu.

 

"Sníh vedle vleku byl zmrzlý a ona se převalila a nekontrolovatelně letěla dolů," popsal pro cas.sk očitý svědek. I to ještě nemuselo být fatální, kdyby se jí do cesty nepostavil sloup vleku, který nebyl ničím chráněný. Ve veliké rychlosti do něj narazila hlavou a zůstala bezvládně ležet. 

 

Záchranáři byli na místě do 2 – 3 minut a okamžitě začali s resuscitací. Po půl hodině dorazila na místo vrtulníkem lékařka, ta se zraněnou ženu snažila oživit dalších 40 minut, bohužel neúspěšně. Lucie utrpěla vážná zranění vnitřních orgánů.

 

 

Malá Johanka byla s tatínkem jen několik metrů od místa neštěstí. Když otec viděl, co se stalo, snažil se dceři zakrýt oči, aby neviděla, jak zle na tom maminka je. O děvčátko se během zásahu záchranářů starala kamarádka.

 

Tragédie rozpoutala na Slovensku debatu a bezpečnosti na sjezdovkách. V Bachledové dolině okamžitě přijali nová opatření. Zatímco dřív nebyly sloupy vleku ničím chráněny, teď jsou obaleny ochranným molitanem.

 

 

Nešťastnou událost dostala do rukou policie, která zahájila trestní stíhání pro usmrcení. "V rámci vyšetřování budeme zkoumat i to, zda byly dodrženy všechny bezpečnostní předpisy, včetně ochrany jednotlivých sloupů vleku," uvedl policejní mluvčí pro televizi Markíza.

 

Není to přitom poprvé, co na sjezdovce došlo k neštěstí. Před čtyřmi lety se tady těžce zranil a po 10 dnech v nemocnici zemřel i nejstarší slovenský olympionik Vladimír Krajňák (†86), který trénoval na soutěž.

mom TN.cz
Reklama