Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
Srážka v Německu

Detaily vážné vlakové nehody: Svítila červená, dispečer řekl: Jeď!

Vážná nehoda osobního a nákladního vlaku v Německu
Zdroj: Profimedia

Necelých 24 hodin po vážné vlakové nehodě, při které se v Německu zranilo skoro padesát lidí, se objevují první detaily z vyšetřování. A zatím to vypadá, že se nákladní a osobní vlak srazili kvůli lidské chybě.

Tvrdí to alespoň deník Bild, podle jehož zdroje chyboval dispečer, který poslal osobní vlak na trať i přesto, že na návěstidle svítila červená.

 

Přesto vyšetřovatelé ještě neukázali prstem na žádného konkrétního viníka a neřekli, jestli byl povel dispečera chybný. Navíc to také vypadá, že nákladní vlak, do kterého rychlík zezadu narazil, se těsně před srážkou rozjel a tudíž byl výsledný náraz o něco slabší, než kdyby stál na místě. I tak střet odhodil poslední dva vagony nákladní soupravy z kolejí.

 

Podle německých médií bylo ve sražených vlacích celkem 173 lidí, více než 40 z nich se při nehodě zranilo. Většina zranění naštěstí byla lehčího charakteru.Záchranáři se nejdřív ke zraněným nemohli dostat - při nehodě se totiž přetrhla trolej, zůstala ovšem pod proudem a záchranné týmy tak musely počkat, než se trolej podaří uzemnit.

 

Pusťte si reportáž:


pez TN.cz
Reklama