Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.8. 2017 22:21
rozpálená past

Děti byly zamčené v rozpáleném autě, rodiče mezitím nakupovali!

Rodiče nechali děti v rozpáleném autě
Zdroj: facebook

Páteční horké odpoledne mohlo skončit katastrofou. Ve strašlivém vedru, které během odpoledne panovalo, nalezla všímavá kolemjdoucí dvě plačící děti, které byly zavřené v rozpáleném autě na parkovišti obchodního domu IKEA na Zličíně. Děti se naštěstí podařilo dostat ven předtím, než došlo k nejhoršímu.

V pátek odpoledne panovalo dusivé vedro, teploty se pohybovaly kolem tropické třicítky. Na parkovišti obchodního domu na Zličíně si žena všimla dvou plačících dětí, které byly uzavřené v autě.

 

"Záchrana úplně vařených dětiček zamčených v autě. Děkuji moc za pomoc paní v bílých šatech, ta parkovala vedle a dětí si všimla," začíná popis událostí obětavá žena, která se ihned pustila do záchrany.

 

Podle ní byly děti úplně propocené a plakaly. "Dostaly jsme je ven - následně přijela sanita, hasiči a policie a ti dva si v poklidu dorazili s plným košíkem nákupu! Že prý děti spaly," popisuje naštvaně žena na Facebooku.

  

Fotky z místa ukazují propocené autosedačky, uvnitř auta muselo být nesnesitelné horko. Celý incident vyvolal mezi uživateli sociálních sítí bouři, mnozí by rodičům přáli stejný osud.

 

 

"K případu jsme vyslali posádku zdravotnické záchranné služby, která si převzala do péče dvě malé děti. Jednalo se o sourozence. Zdravotníci je ošetřili a následně dehydrované a v kolapsovém stavu převezli do motolské nemocnice," přiblížila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

klma TN.cz