Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 2. 2018

Děti si užívají v Harrachově jarní prázdniny

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj

Ideální podmínky pro lyžování lákají do střediska tisíce návštěvníků, v těchto dnech mezi nimi převažují především rodiče s dětmi ve školním věku z celé republiky, které si na harrachovských kopcích užívají jarní prázdniny.

V provozu jsou denně od 8 do 16 hodin obě lanové dráhy na Čertovu horu – z centra města i z Rýžoviště. A upravovány jsou všechny 4 sjezdovky, na nichž leží okolo 60 cm přírodního a technického sněhu. Na lyžařském vleku Doplíkna severním svahu na sjezdovce Červená II si mohou lyžaři a snowboardisté zasportovat i v podvečerních hodinách, večerní provoz končí v 20 hodin.

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj


Sezóna u nás běží naplno, sjezdovky jsou dobře připravené a když nám to počasí dovolí a mrzne, tak dosněžujemetechnickým sněhem, občas k němu přibývá i pár centimetrů přírodního. Předpověď slibuje vydatnější sněžení příští týden,“ popisuje podmínky v Harrachově ředitel Sportovního areálu Jiří Krejčí.

Skvělé podmínky najdou v Harrachově i příznivci klasického lyžování. Upravovány jsou pravidelně trasy v blízkém okolí městečka a na stadionu a rovněž základní okruh běžecké magistrály z Čertovy hory na Krakonošovu snídani a zpět do Harrachova. Mnoho běžkařů startuje na výlety lanovou dráhou, kterou si zpříjemní a také zkrátí stoupání na Čertovu horu, z níž se pak mohou vydat na kratší či delší výlet podle vlastní volby.

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj


Od letošního roku mohou příznivci klasického lyžování ovlivnit to, jak často budou upravovány trasy na hřebenech Krkonoš. Sdružení cestovního ruchu v Harrachově, které se podílí na úpravě harrachovské magistrály přistoupilo k prodeji sponzorských známek v různých hodnotách, jejichž výtěžek slouží právě na úhradu výjezdu rolby, která vytváří stopu pro lyžaře. Dají se koupit v hodnotách od 50 do 5000 korun. Během ledna tak lyžaři na úpravu běžeckých tras přispěli částkou přes 18 500 korun, což znamená, že rolba může vyjet do terénu častěji. Sdružení se zároveň s příspěvkovou kampaní snaží i tratě chránit a trpělivě vysvětluje pěším, aby nákladně upravené tratě neničili. V Harrachově tak kromě běžeckých map vznikla i mapa procházek pro pěší a ostatní smíšený provoz i s vyznačenými místy pro sáňkování, která by měla přispět k bezpečnosti i spokojenosti všech návštěvníků hor.

Tisková zpráva