Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2017 09:00
pátrání viděli jste je?

Děti v ohrožení: Davídka a jeho malého bratříčka unesli, pomozte!

Policie ČR - ilustrační - 4
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto

Policisté v pátek vyhlásili pátrání po dvou bratrech původem ze Slovenska, kteří jsou v databázi pohřešovaných vedení pod označením "dítě v ohrožení".

Čeští policisté hledají desetiletého chlapce a jeho o šest let mladšího bratříčka. Urgence je vysoká, chlapci jsou v policejní databázi vedení pod označením "děti v ohrožení".

 

David a Leonard Lackóovi zmizeli z dětského centra ve Strakonicích, kam se dostali po odebrání rodičům Anitě Lackó a Bronislavu Slobodovi. A právě maminka s tatínkem měli děti podle policie unést.

 

 

"Bratři byli rodičům odebráni na základě rozhodnutí soudu. K únosu chlapců využili povolenou návštěvu. Všichni by se mohli pohybovat vozidlem zelené barvy Chrysler Voyager MPZ SK, reg. značky BA477HU. Není vyloučeno, že by mohli zamířit do Rakouska,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Desetiletý Davídek je hubené postavy a má plavé vlasy, bledší pleť, velké oči a výrazné kruhy pod očima. Ofina je střižená v půli čela. Naposledy byl oblečen do žlutooranžového trička s dlouhým rukávem, vpředu s anglickým nápisem, měl modré tepláky.

 

Čtyřletý Leonard byl naposledy oblečen do zeleného trička, modré značkové mikiny s kapucí, měl tepláky a boty s Batmanem.

lud TN.cz