Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 4. 2018
Koupili byste ji?

Dětská knížka vyvolala pobouření! Sex vysvětluje úplně bez obalu

Dětská kniha o sexu
Zdroj: facebook, Thinkstockphotos
Koupili byste takovou knihu dětem?

Že miminka nosí čápi nebo vrány? Že se potomek narodí, když se mají maminka s tatínkem hodně rádi? Takové příběhy už zřejmě dnešní děti neslýchají. Svědčí o tom i dětská knížka o sexu, která líčí pohlavní styk bez přikrášlení. Učebnice vyvolala vlnu nevole.

Anketa

Koupili byste takovou knihu svým dětem?

Hlasovalo 2923 lidí.
Rodiče po celém světě pobouřila knížka, která má dětem vysvětlit sex i to, jak přišly na svět. Namísto toho, aby používala metafory, jak to v podobných případech bývá, ale autorka vše prozrazuje naplno. Píše o tom portál Daily Mail.

 

Knížku v australském obchodě vyfotil jeden ze zákazníků. S rozhořčeným komentářem ho na facebooku sdílela stránka s názvem Auburn 2144: "Může mi někdo vysvětlit, proč se něco takového prodává v dětské sekci? Podívejte na ty obrázky a slova!"

 

Kniha se v překladu jmenuje "Úžasný a pravdivý příběh o tom, jak vznikají děti" (The Amazing True Story od How Babies Are Made). A pravdivý opravdu je! Spisovatelka Fiona Katauskas bez příkras popisuje pohlavní styk a celý proces plození dětí.

 

 

13

GALERIE: Dětská knížka o sexu

Zdroj: facebook, Auburn 2144

Dětská knížka o sexu - 3

Hodnocení:

 

"Aby se dalo dohromady vajíčko a sperma, musí se spolu dát dohromady i žena s mužem. Mohou začít líbáním a osaháváním bez oblečení. Dospělí se pak cítí zvláštně a vzrušeně. Brzy je ženina vagina vlhká a mužův penis tvrdý. Pak muž zasune penis do vaginy a jejich těla do sebe zapadnou jako puzzle," píše se v knize.

 

 

"Tomu říkáme milování. Muž uvnitř ženy pohybuje penisem nahoru a dolů, což v obou vyvolává lechtivý, vzrušující a hodně láskyplný pocit. Jak se pocit zesiluje a zesiluje, muž se pohybuje rychleji a rychleji, až semeno, které je uloženo v jeho varlatech, vystřelí z penisu do ženiny vaginy," stojí v učebnici.

 

Rodiče v komentářích označují knizu za nevhodnou. Najdou se ale i tací, kteří by ji svým potomkům koupili. Myslí si totiž, že nějaké metafory jsou zbytečné a děti by se měly učit o sexu bez obalu. Dejte nám vědět v anketě, co si myslíte vy!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak mluvit S DĚTMI O SEXU? Zapomeňte na čápy a překonejte nejčastější obavy
Jak vychovávají děti v cizině? Inspirujte se zkušenostmi českých au-pair

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama