Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 8. 2017
Promluvil po letech

Dianin řidič prolomil mlčení: Kéž bych tehdy řídil já! Mohla ještě žít

Zdroj: TV Nova

Bývalý Dianin řidič prolomil mlčení a po dvaceti letech promluvil o princeznině smrtelné nehodě. Věří, že kdyby za volantem seděl on, k tragédii by nedošlo. Že se stane něco hrozného, podle něj bylo jasné už ve chvíli, kdy auto vjelo do tunelu velkou rychlostí.

Na konci srpna uplyne dvacet let od tragické smrti princezny Diany. Spolu s přítelem Dodi Fayedem jela na zadním sedadle limuzíny, když řidič ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad autem a v pařížském tunelu naboural.

 

Téměř po celou dobu její bývalý řidič mlčel a nechtěl smrt milované princezny komentovat. Teď se ale rozhodl promluvit v pořadu britské televize ITV Good Morning, Britain. "Myslím, že jeli moc rychle, což bylo i závěrem vyšetřování. Sám jsem tím tunelem jel a vím, jak je ošidný," řekl Colin Tebbut.

 

Dianu vozil přibližně dva roky, píše portál Daily Mirror. Na otázku, zda by si přál sedět za volantem namísto Henriho Paula a zda si myslí, že mohl neštěstí zabránit, odpověděl: "Rozhodně. Vždy jsem si to přál. Není to ale dobrá myšlenka, kterou byste si měli nést."

 

Do francouzské metropole přiletěl Tebbut jen pár hodin po tragické nehodě. "Požádali mě o pomoc. Jel jsem do hotelu a pak do nemocnice, kde bylo hrozně moc lidí. Bylo těžké a hodně emocionální, vidět ji ležet v posteli v pokoji, kde bylo horko, a ne v márnici," popsal královský policista.

 

 

Když vyhlédl z okna, viděl další skupinku lidí na střeše. Nechtěl, aby zemřelou Dianu zahlédli, proto se rozhodl okna zastínit. "Nebyly tam žádné záclony, tak jsem na okna pověsil přikrývky. Tím se teplota v pokoji ještě zvýšila, a tak jsem přinesl nějaké větráky," vzpomíná Tebbut.

 

Právě v tu chvíli ho ale zasáhla Dianina smrt. "Úplně jsem ztratil řeč, protože pohyb větru rozhýbal princezniny řasy a vlasy. Musel jsem se otočit a uklidnit. A pak jsem se vrátil k tomu, co jsem dělal předtím," uzavřel řidič.

epa TN.cz

Diskuze

13.8. | 17:50 overal
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby se chovala, jak měla, novináře by nezajímala a nemusela předvádět šílené jízdy tunelem na, které zemřela! Kdyby se méně předváděla na veřejnosti a více věnovala manželovi, tak by si nemusel shánět milenku a celá rodina by žila šťastně dodnes!!
10.8. | 14:22 roko-lanek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Ale PYJ od araba ji chutnal.
10.8. | 13:51 lenka nováková
7
Náhlasit nevhodný komentář
Taky už by jste jí mohli dát po těch letech pokoj. Nechápu, proč teď žvaní ti, co měli žvanit před tím než zemřela. Teď už je jí to k ničemu.
10.8. | 13:05 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
☝ COPAK RIDIC !!!! ALE NEJVIC SE DRBU DOZVIME U HOLICE V HOSPODE !!!!!!! TAKZE NAJDETE TOHO !!!! KDO JI HOLIL !!!!! A BUDE CTENI NA 10 DNI !!!! FOUS ☝