Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
duchapřítomná reakce

Dítě běhalo po frekventované silnici, zachránila ho řidička

Dítě na silnici
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Dítě, které uteklo svým rodičům, ohrožovalo dlouhé minuty své zdraví i provoz na frekventované silniční tepně. Běhalo mezi auty na silnici první třídy spojující Brno s Černou horou. Nakonec se ho podařilo zadržet bez jakékoliv újmy na zdraví, a to především díky duchapřítomné reakci jedné z okolo projíždějících řidiček.

Devítiletý chlapec se specifickými projevy chování utekl svým rodičům ve středu dopoledne nedaleko Černé hory na Blanensku. A zamířil si to rovnou na nejfrekventovanější silnici široko daleko. Dlouhé minuty zmateně běhal po silnici a ohrožoval tím nejen sebe, ale i ostatní řidiče. Prudké brždění a úhybné manévry totiž značně zvyšovaly riziko nehody.

 

Řada okolo projíždějících řidičů hlásila přítomnost dítěte ve vozovce na tísňovou linku. Jedna z řidiček navíc zachovala chladnou hlavu a snažila se zabránit neštěstí tím, že za běžícím chlapcem pomalu jela se zapnutými výstražnými světly.

 

 

Mezitím již byly na cestě policejní hlídky, kterým se podařilo zmateného a bosého chlapce i přes jeho odpor zadržet. Hocha policisté odvedli do bezpečí a předali přivolaným záchranářům. Ti ho i v přítomnosti otce, který mezitím na místo také dorazil, odvezli viditelně nezraněného na vyšetření do nemocnice.

TN.cz