Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2017 16:33
nemají na jídlo

Maminkám nepřišly dávky z Úřadu práce! Naše chyba, přiznala pošta

Problémy se složenkami
Zdroj: Profimedia

Lidé ve hmotné nouzi z Mostecka zuří. Zůstali bez koruny, protože nedostali podporu z Úřadu práce. Nakonec přiznala vinu pošta, která nedodala stovky složenek kvůli "předvánočnímu shonu".

"Měla jsem peníze dostat už ve středu. Nemám ani peníze na autobus, aby mohl můj syn odjet do školy,“ popsala Martina z obce Havraň na Mostecku, která zůstala úplně bez prostředků. "Mám dvě děti, žádného muže," dodala.

 

Není však jediná, koho dostalo pochybení pošty do trýznivé situace. "Nemám na nic," popsala Hana. "Maminky a i ostatní lidé jsou zoufalí, nemají nejen na základní potřeby, ale také na platby, které jsou každý měsíc nutné," řekla TN.cz Marie.

 

"Já když nezaplatím včas nájem, tak mě vyhodí na ulici i s dětmi," řekla Daniela. Ostatní tvrdí, že nemají ani na jídlo a sdílejí fotky svých večeří.

 

Problémy se složenkami
Zdroj: facebook

 

Ve skupině na facebooku se tak zoufalí lidé snažili zjistit, co se stalo. Mnozí sdíleli různá zjištění. Šárce údajně pošta tvrdila, že složenky vůbec neobdržela. "Já zas dnes pro změnu slyšela, když se bavily pošťačky mezi sebou, že se ztratily příkazy k vytisknutí složenek,“ popsala Kristýna.

 

 

Úřad práce údajně odeslal podpory včas. "ÚP ČR vyplatil všem klientům na Mostecku, kteří mají nárok na podporu v nezaměstnanosti, peníze v řádném termínu. Nezaznamenal žádnou stížnost ze strany příjemců. Podporu v nezaměstnanosti odeslal v průběhu prosince ve dvou výplatních termínech - 8. a 14.12," řekla mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

 

Pochybení přiznal TN.cz mluvčí České pošty Matyáš Vitík: "Pošta na Mostecku kvůli předvánočnímu shonu nedoručila několik stovek složenek z Úřadu práce. Na napravení pracujeme. Složenky doručíme během dnešního dne, soboty a nejpozději v pondělí".

ham TN.cz
Reklama